شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

سه شنبه 22 تیر 1400
0
تعداد بازدید : 36
به مناسبت روز جهانی بدون پلاستیک

سفره های پارچه ای در تعدادی از نانوایی ها توزیع شد

رییس سازمان مدیریت پسماند اعلام کرد: به مناسبت روز جهانی بدون پلاستیک در تعدادی از نانوایی های سطح شهر سفره های پارچه ای خرید نان توزیع و جایگزین کیسه های نایلونی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، خوشبخت افزود: به مناسبت روز جهانی بدون پلاستیک مانور آموزشی کاهش استفاده از کیسه های نایلونی برگزار شد.

وی گفت: یکی از مشکلات عمده زیست محیطی که گریبان گیر محیط زیست شده است استفاده بی رویه از پلاستیک ها است.

خوشبخت اظهار داشت: پلاستیک ها به دلیل گستردگی محصولات در جای جای زندگی بشر امروز رخنه نموده است و علی رغم این که باعث رفاه و تسریع در فعالیت های بشر شده است، مشکلات عدیده زیست محیطی را به وجود آورده است.

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز افزود: یکی از راههای کاهش مخاطرات زیست محیطی ناشی از پلاستیک ها ، تفکیک از مبدأ پسماندها به ویژه پلاستیک ها است که نقش زیادی در آلودگیهای محیط زیست دارد.

خوشبخت در ادامه گفت: سازمان مدیریت پسماند برای کاهش مخاطرات زیست محیطی ناشی از پسماندها از سالهای گذشته با توزیع مخازن ذخیره پسماند خشک و جمع آوری هفتگی مواد قابل بازیافت نقش به سزایی داشته است.

خوشبخت در پایان ضمن تشکر از همکاری صمیمانه شهروندان در تفکیک پسماندها از مبدأ تقاضا کرد که با کاهش مصرف روزانه حداقل یک عدد نایلون نقش مهم خود را در حفظ محیط زیست و کاهش تولید پسماند ایفا کنند.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: