شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

یکشنبه 20 تیر 1400
0
تعداد بازدید : 42
استاندار فارس تاکید کرد:

لزوم همفکری برای مدیریت خاموشی ها

استاندار فارس گفت: قوانین عمومی کشور و شرایط خاص اقتصادی موانع مختلفی در جذب سرمایه گذاری در صنعت برق ایجاد کرده که باید در آینده مورد بازنگری قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس دکتر عنایت اله رحیمی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به خاموشی های گسترده در بخش خانگی و صنعتی و تقدیر از همکاری بخش صنعتی در این شرایط گفت: خاموشی های غیر قابل اجتناب، شرایط خاصی را برای بخش تولیدی ایجاد کرده که این وضعیت با حمایت و همکاری مدیران این بخش در حال بهبود است.

وی با تاکید بر لزوم آسیب شناسی و همفکری برای گذر از این شرایط خاطر نشان کرد: قوانین عمومی کشور و شرایط خاص اقتصادی موانع مختلفی در جذب سرمایه گذاری در صنعت برق ایجاد کرده که باید در آینده مورد بازنگری قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در استان فارس کاهش درآمدهای نفتی و عدم تحقق دیگر درآمدهای پیش بینی شده را از دیگر مشکلات در این حوزه عنوان کرد و گفت: عدم انباشت سرمایه گذاری داخلی و خارجی از جمله مشکلاتی است که مانع از توسعه صنعت برق شده که باید مورد بازنگری قرار گیرد.

رحیمی با تاکید بر لزوم ارائه برنامه دقیق خاموشی به واحدهای صنعتی اظهار داشت: به سرمایه گذاری در احداث پست های جدید برق نیاز داریم و این ضرورت با حمایت های قانونی در مجلس شورای اسلامی محقق می شود.

استاندار فارس در ادامه خواستار تعیین خسارت های وارد شده به بخش صنعت و پیگیری جبران آن از طریق مجاری قانونی شد و افزود: بخش های مختلف صنعتی و تولیدی باید برای رفع مشکلات خاموشی ها مشارکت و همفکری داشته باشند تا به بهترین شکل ممکن از شرایط گذر کنیم.

استاندار فارس ایجاد جذابیت در بخش صنعت و حمایت از این بخش اقتصادی را از جمله ضرورت های کاری برای دولت آینده عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد: توسعه بخش صنعت نتایج اقتصادی و اجتماعی موثری دارد.

گفتنی است این جلسه با ارائه نظرات واحدهای تولیدی و بررسی مشکلات قطعی برق پایان یافت.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: