شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

سه شنبه 15 تیر 1400
0
تعداد بازدید : 48
توسط شهرداری شیراز

عملیات اجرایی احداث پارک موضوعی و تخصصی ورزش در شرق شیراز آغاز شد

طی مراسمی عملیات اجرایی احداث پارک موضوعی ورزشی و پیست اسکیت به مساحت ۴۰ هزار متر مربع و دارا بودن ۱۸ رشته ورزشی در بولوار سلحشوران، شهرک صادقیه با حضور شهردار شیراز، اعضای شورای اسلامی شهر، مدیران شهری و یاوران شورا آغاز شد.

شهردار شیراز در این مراسم گفت: پارک موضوعی ورزش با توجه به طراحی بسیار خوب و اجرای 18 نوع رشته ورزشی بهترین در شیراز خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، حیدر اسکندرپور افزود: طراحی پارک تخصصی ورزشی به گونه ای است که کل اعضای خانواده می توانند از آن استفاده کنند.

وی اضافه کرد: برای اینکه در اجرای پروژه جدیت داشته باشیم چند ماه است که عملیات اجرایی آن را آغاز کرده ایم و برگزاری آیین آغاز عملیات اجرایی به این دلیل است که می خواهیم از کلیه ظرفیت شهرداری برای احداث پارک موضوعی ورزش استفاده کنیم.

سعید معصومی شهردار منطقه هفت شیراز نیز در این آیین گفت: پارک موضوعی ورزش به مساحت چهار هکتار از کامل ترین پارک های این حوزه محسوب می شود که انواع رشته های ورزشی را در خود جای داده است.

معصومی با بیان اینکه پارک موضوعی ورزش مکمل بوستان شهروند است، افزود: با هیات های مختلف ورزشی هماهنگی های لازم جهت اجرا و حفظ استانداردهای کلیه رشته های ورزشی انجام شده است.

وی ادامه داد: هدف از اجرای این پارک فراهم آوردن رشته های مختلف ورزشی برای سنین و جنسیت های مختلف است تا در جهت توسعه سلامتی شهروندان گامی مثبت برداشته شود.

شهردار منطقه هفت با اشاره به اینکه بوستان موضوعی ورزش با توجه به قرارگیری در مجاورت بزرگراه مولوی نقشی شهری دارد، افزود: طراحی این پارک با مطالعه و بهره گیری از طرح های پارک های تخصصی ورزش داخلی و بین المللی انجام شده است.

همچنین در مراسمی دیگر منظر فضای سبز خلیج فارس با اعتبار 50 میلیارد ریال و دارا بودن امکاناتی همچون فضای سبز، نصب آلاچیق، آبنما، مسیر پیاده روی و دوچرخه سواری، سرویس بهداشتی، احداث مسیر دسترسی 22 متری، طراحی هندسی بولوار کوثر به خلیج فارس و نصب انواع مبلمان شهری با هدف زیباسازی ورودی شرقی شیراز به بهره برداری رسید.

بر اساس این گزارش، پارک موضوعی ورزشی واقع در بولوار سلحشوران به مساحت ۴۰ هزار متر مربع دارای امکاناتی همچون محوطه ورزشی صبحگاهی، مسیر پیاده روی و دوچرخه سواری، پیست دوچرخه سواری نمایشی (BMX) ، پیست ماشین های کنترلی، پارک ماجراجویی، زمین والیبال، بسکتبال، تنیس، بدمینتون، زمین ورزش های ساحلی شامل والیبال و فوتبال ساحلی، زمین مینی گلف، اسکیت، زمین پارکور، تیراندازی با کمان، صخره نوردی و زمین بازی کودکان است که توسط شهرداری منطقه هفت شیراز احداث می شود.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: