شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

یکشنبه 25 آبان 1399
0
تعداد بازدید : 22
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز خبر داد

جمع آوری پل عابر پیاده خیابان زند شیراز

عملیات جمع آوری سازه پل عابر پیاده بولوار کریم خان زند، با هدف بهبود وضعیت بصری نمادهای تاریخی شیراز در محدوده زندیه آغاز شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز، در حاشیه آغاز عملیات جمع‌آوری پل عابر پیاده خیابان کریمخان زند شیراز گفت: بر اساس بررسی‌های کارشناسی و به استناد مصوبه شورای ترافیک استان فارس و با هدف احیای چشم انداز محور زندیه و ثبت جهانی ارگ کریمخانی عملیات جمع آوری پل عابر پیاده بولوار زند آغاز شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مجتبی زوربخش افزود: وجود گذرگاه عابر پیاده ایستگاه قطار شهری و  امکان بهره برداری شهروندان به ویژه قابلیت دسترسی آسان تر افراد سالمند و کم توان به گالری مترو  زند در تمامی ساعات شبانه روز را از دیگر دلایل جمع آوری پل عابر پیاده بولوار زند برشمرد.

معاون شهردار شیراز گفت: این پل پس از جمع آوری در بولوار ایمان جنوبی جا نمایی و نصب خواهد شد تا زمینه عبور ایمن رهگذران را فراهم کند.

زوربخش در رابطه با جمع آوری پل عابر پیاده ورودی پارک آزادی شیراز نیز گفت: دلیل جا به جایی این پل که به زودی اجرایی خواهد شد انجام عملیات عمرانی ایستگاه مترو میدان آزادی و نیاز به حفظ ایمنی محدوده کارگاهی که در کنار دیواره ترانشه عمیق احداث این ایستگاه قرار دارد ما را بر آن داشت که بر اساس بررسی‌های کارشناسی و با استناد به  مصوبه ی شورای ترافیک استان نسبت به تعطیلی و بزودی جمع آوری این پل اقدام کنیم.

او افزود: در آینده‌ای نزدیک و با بهره برداری از ایستگاه مترو آزادی، امکان و قابلیت گذر زیر سطحی  از گالری قطار شهری برای عبور ایمن از عرض خیابان برای شهروندان فراهم خواهد شد.

به گفته زوربخش،  پل عابر پیاده میدان آزادی پس از جمع آوری در بولوار پرستار حد فاصل میدان احسان تا ورودی بولوار حسینی الهاشمی جانمایی و مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: