شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

یکشنبه 25 آبان 1399
0
تعداد بازدید : 26
استاندار فارس در جلسه مشترک انجمن کتابخانه های عمومی استان:

مبنای توسعه همه جوامع دانایی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس عنایت اله رحیمی در جلسه مشترک انجمن کتابخانه های عمومی استان ضمن تبریک مجدد  روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار به فعالان این عرصه با اشاره به کسب مقام برتر استان در زمینه کتاب و با تبین جایگاه علمی و فرهنگی فارس خاطر نشان کرد: از سال 92 تاکنون تلاش های ارزنده ای در جهت ارتقا سطح کیفی و کمی کتابخانه ها صورت گرفته و هم اکنون بیش از دویست و 39 کتابخانه در استان فعال است که نشان دهنده رشد 30 درصدی در این زمینه است.

وی افزود: تعداد اعضای کتابخانه ها از 118 هزار نفر به 149 هزار نفر افزایش یافته که رشد 26 درصدی داشته و در حجم کتاب نیز رشد 35 درصدی داشته ایم.

نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر لزوم احداث کتابخانه در شهرهای فاقد کتاب گفت: تلاش می‌کنیم تا با بهره گیری از ظرفیت های قانونی و مشارکت شهرداری ها و خیران این امر محقق شود.

رحیمی اجرای طرح کتابخانه مرکزی شیراز را از دیگر اهداف دولت تدبیر و امید عنوان کرد و افزود: این طرح با حمایت شهرداری شیراز از سهم نیم درصدی در نظر گرفته شده اجرایی خواهد شد و امیدواریم تا 3 سال آینده به نتیجه برسد.

استاندار فارس اختصاص زمین دولتی برای اجرای کتابخانه را از جمله پیشنهاد های مناسب برای جبران کمبودها در این زمینه دانست و اظهار داشت : بنگاه‌های اقتصادی می‌توانند با مشارکت در ساخت کتابخانه ها از تخفیفات مالیاتی برخوردار شوند.

وی خاطر نشان کرد: مبنای توسعه همه جوامع دانایی است و مسیر این دانایی دانش اندوزی و کتاب خوانی است و هر فعالیتی در این زمینه میراث بزرگ برای آیندگان به شمار می‌رود.

گفتنی است این جلسه با بررسی مباحث حوزه کتاب پایان یافت.

وی افزود: نام فارس همواره با فرهنگ و ادب، کتاب و کتابخوانی، فرزانگی و فرهیختگی عجین بوده و این سرزمین همواره مهد تمدن و پرورش فرزانگان صاحبان تالیفات ملی و بین المللی بوده است  که  بر همین مبنا در طول تصدی مسئولیت خدمت به مردم توفیق حاصل شد که تلاش شود  این استان در حوزه کتاب و کتابخوانی حرکت هایی رو به جلو و در نهضت دانایی، حرفی برای گفتن و اقدامی در دستور کار داشته باشد.

گفتنی است این جلسه با بررسی مباحث حوزه کتاب پایان یافت.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: