شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

شنبه 17 آبان 1399
0
تعداد بازدید : 35
با حضور استاندار فارس:

۱۳ دستگاه ونتیلاتور توسط شرکت نفت به دانشگاه علوم پزشکی اهدا شد/غلبه بر ویروس کرونا تنها با احساس مسئولیت فرد به سلامت خود و جامعه امکان پذیر است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در آیین اهدا ۱۳دستگاه ونتیلاتور توسط شرکت نفت به دانشگاه علوم پزشکی شیراز  با تاکید بر تلاش جمعی برای کاهش نگرانی‌های ناشی از شیوع بیماری کووید ۱۹، گفت: همه دستگاههای اجرایی تکلیف دارند که به مجموعه بهداشت و درمان  برای مدیریت و کنترل این بیماری کمک کنند.

او با بیان اینکه محدودیت‌ها قطعا در روزهای آتی افزایش می‌یابد، افزود: اگرچه این محدودیت‌ها برای مردم سختی ها و مشکلاتی به دنبال دارد، شهروندان بدانند که اعمال محدودیت‌ها برای حفظ سلامت آنهاست.

استاندار فارس با بیان اینکه غلبه بر این ویروس با احساس مسئولیتی که هر فرد از اجتماع در قبال سلامت خود، خانواده و جامعه می‌کند، امکان پذیر است، عنوان کرد: اینکه تصور شود تنها فعالیت مجموعه بهداشت و درمان سلامت کافی است، قطعا یک برداشت اشتباه است. بلکه تک تک افراد جامعه با رعایت پروتکل‌های اجتماعی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، عدم حضور در تجمعات و دور همی‌ها می‌توانند زنجیره انتقال این ویروس را قطع کنند.

رحیمی ضمن تقدیر از کادر بهداشت و درمان که مخلصانه در خدمت سلامت جامعه و شهروندان استان هستند، گفت: فارس از جمله استانهایی است که نسبت فوتی به تعداد مبتلایان آن بسیار پایین است که نشان از تبحر و تخصص و تلاش مجموعه بهداشت و درمان دارد.

او ادامه داد: تمام بنگاههای اقتصادی و دستگاههایی اجرایی از یک مسئولیت اجتماعی برخوردار هستند.حتما دیدگاهها آنها کمک به افزایش سلامت شهروندان است که در این باره وزارت نفت اقدام بسیار پسندیده و خوبی انجام داده است.

استاندار فارس خاطرنشان کرد: البته در سالهای گذشته هم مشاهده کردیم که این وزارتخانه مسئولیت اجتماعی که بر عهده داشته را با سعه صدر و دیر باز به سرانجام رسانده؛ و چه در زمینه ساخت بیمارستانها و مراکز درمانی و چه در زمینه آبرسانی و جاده‌ها به خوبی ورود کرده است.

رحیمی همچنین ابراز امیدواری کرد که این کمک‌ها از سوی وزارت نفت در استان فارس استمرار داشته باشد.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: