شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

دوشنبه 30 دی 1398
0
تعداد بازدید : 61
با همکاری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز

مانور واکنش در شرایط اضطراری در هتل بزرگ شیراز برگزار شد

مانور امداد و نجات با همکاری کارشناسان ایمنی و آتش نشانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز در هتل شیراز برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز جهت ارتقا آمادگی پرسنل برای مقابله با حوادث غیر مترقبه مانور عملیاتی اطفاء حریق و امداد و نجات با هدف بررسی فرماندهی در حریق ساختمان‌های بلند‌، عملیات‌های اطفاء حریق و امداد نجات در ساختمان‌های بلند مرتبه، عملیات راپل برای نجات مصدومان توسط گروه‌های امداد و نجات در این گونه اماکن با همکاری ایستگاه های 1،11،12،و 14 سازمان آتش نشانی برگزار شد.

این مانور با سناریوی حادثه آتش سوزی فرضی در طبقات اقامتی و محدوده تخلیه بار اجرا شد. گروه امدادی کار در ارتفاع سازمان آتش نشانی در این برنامه‌ عملیاتی امداد و نجات حضور داشتند، تیم های امدادی با انجام عملیات راپل مصدومان حادثه را از داخل طبقات به بیرون منتقل و به عوامل اورژانس مستقر در محل تحویل می‌دهند. بر این اساس برقراری هماهنگی بین واحدهای مرتبط در صورت بروز شرایط اضطراری و چگونگی اطلاع رسانی به واحدهای امدادرسان از طریق پرسنل ، بررسی مسیرها و راه های دسترسی موجود، چگونگی نجات میهمانان و کمک های اولیه، عملکرد اعضای کمیته پدافند و بحران ، میزان آگاهی و مهارت پرسنل در زمینه واکنش در شرایط اضطراری، آمادگی سرعت عمل نیروها برای نجات جان میهمانان و کاهش آسیب پذیری روانی و جسمانی و تست سیستم اطفاء حریق،کپسول های اطفاء و سیستم فایر باکس،مورد آزمایش و ارزیابی قرار گرفت.

شایان ذکر است در پایان مانور از نظرات کارشناسان سازمان  آتش نشانی در خصوص مواجهه با شرایط بحرانی و نحوه اطفاء حریق نیز استفاده شدو آموزش لازم  در خصوص نوع کپسول های آتش نشانی با توجه به آتش سوزی پیش آمده ، طریقه استفاده صحیح از کپسول های خاموش کننده و از همه مهمتر حفظ خونسردی و انجام اقدامات اولیه در مواقع آتش سوزی و بحران توسط کارشناسان آتش نشانی به پرسنل حاضر در مانور آموزش داده شد.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: