شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

یکشنبه 14 مهر 1398
0
تعداد بازدید : 86
شهردار منطقه هفت شیراز:

میدان الله احیا و بهسازی می‌شود

شهردار منطقه هفت شیراز از احیا و بهسازی میدان الله به عنوان یکی از میادین خاطره انگیز شیراز خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، سعید معصومی در گفت و گو با خبرنگار روزنامه «تماشا» با اشاره به اینکه این میدان سال های سال در اختیار قطار شهری بوده و عملیات عمرانی ایستگاه در آن انجام می گردیده، گفت: این میدان درحال حاضر نیاز به احیا و بهسازی دارد تا در مرحله بعد المانی نیز در آن طراحی و اجرا شود.

شهردار منطقه هفت شیراز افزود: ساماندهی ورودی شهر به جهت اینکه نماینگر زیبایی های شهر به شمار می رود از اهمیت بسزایی برخودار است.

وی از اختصاص بخش بزرگی از منطقه به شهر دوستدار کودک خبر داد و گفت: این منطقه حد فاصل آپارتمان های بوعلی، حافظ و خیابان فاضل است و در نظر داریم تمام امکاناتی را یک کودک به آن نیاز دارد در آن فراهم نماییم.

شهردار منطقه هفت شیراز با بیان اینکه ساماندهی و بهسازی بولوار خلیج فارس به صورت فاز به فاز در حال انجام است و در فاز اول به طول دو و نیم کیلومتر توسط حوزه معاونت فنی و عمرانی در حال آسفالت است که موضوعات مربوط به تملک و ایجاد فضای سبز به عهده شهرداری منطقه است.

معصومی با بیان اینکه محور بولوار خلیج فارس دارای زیرسازی مناسبی نبود و دائماً با مشکل مواجه می شد، گفت: عرض این مسیر ۱۷۶ متر و طول آن در فاز اول دو و نیم کیلومتر است که تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

شهردار منطقه هفت شیراز با بیان اینکه براساس تکالیف و برنامه های پنج ساله و نیازهای منطقه طبق برنامه ای مدون عملیات های عمرانی در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: در این راستا تأکید فراوانی بر برنامه ریزی و اجرا کارها به صورت هدفمند هستیم.

معصومی با بیان اینکه ۱۵ کیلومتر از مسیر رودخانه خشک در منطقه قرار دارد، اظهار کرد: شیب زمین در این منطقه کاهش مس یابد و رسوب گذاری شدت پیدا می کند بنابراین تا فرا رسیدن فصل بارش ها عملیات لایروبی رودخانه انجام می گردد.

معصومی با بیان اینکه نقاط آبگیر منطقه شناسایی و لوله گذاری نیز در حال انجام است، گفت: در ارتفاعات نیز عملیات آبخیز داری در حال اجرا است تا در فصل بارش در سطح منطقه آبگرفتگی نداشته باشیم.

وی افزود: فصل پاییز بهترین فصل برای واکایی چمن ها، درختان و گیاهان پوششی است که در همین راستا تمام فضای سبز منطقه مورد واکاوی قرار می گیرد.

شهردار منطقه هفت شیراز با بیان اینکه توسعه، بهسازی و مناسب سازی پارک ها بویژه پارک های محله ای در دستور کار قرار گرفته، اظهار کرد: بهسازی و مناسب سازی پارک ها تأثیر بسزایی در رفاه ساکنان منطقه دارد و از اهمیت بسزایی برخودار  است که بر همین اساس تمامی پارک های منطقه مناسب سازی و توسعه می یابد.

شهردار منطقه هفت شیراز با بیان اینکه ما به ایجاد مسیرهای دوچرخه به عنوان مد حمل و نقلی نگرش داریم، اظهار کرد: از گذشته مسیرهای دوچرخه به صورت منقطع در سطح منطقه وجود داشت بنابراین در نظر داریم تا همه آنان را به صورت پیوسته و رینگ در آوریم.

معصومی گفت: تا پایان سال ۵ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری جدید به منطقه اضافه می شود.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: