شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

شنبه 13 مهر 1398
0
تعداد بازدید : 83
در نشست هم اندیشی مدیر مرکز کنترل ترافیک و رییس اداره بحران شهرداری شیراز مطرح شد

رودخانه خشک توسط دوربین های نظارتی پایش می شود

در نشست هم اندیشی مدیر مرکز کنترل ترافیک و رییس اداره بحران شهرداری شیراز بر پایش رودخانه خشک توسط دوربین های نظارتی و سنسورهای سنجش میزان سطح آب تاکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، این نشست در راستای افزایش ضریب تاب آوری و مقاومت شهر در مقابل بارندگی های شدید و احتمال وقوع سیل این جلسه هم اندیشی برگزار شد.

مدیر مرکز کنترل ترافیک شهرداری شیراز با اشاره به تجهیزات مرکز کنترل ترافیک گفت: در راستای ایمن سازی شهر هم اکنون از دوربین های نظارتی به منظور پایش رودخانه خشک استفاده می شود.

دکتر محمد علی علویان مهر خبر داد: در راستای پایش سطح آب رودخانه خشک درصدد استفاده از سنسورهای  سنجش میزان سطح آب هستیم.

رئیس اداره بحران شهرداری شیراز نیز با توجه به ضرورت پیش بینی و پیشگیری از بحرانهای مختلف گفت: در پی تاکید شهردار شیراز مبنی برایجاد تعامل و همکاری کلیه حوزه های شهرداری جلسه هم اندیشی بین اداره بحران و مرکز کنترل ترافیک معاونت حمل و نقل شهرداری برگزار شد.

سعید دبیری با بیان اینکه استفاده از تکنولوژی، تجهیزات و ابزار موجود می تواند در پیش بینی، تصمیم گیری ها و اقدامات ایمنی اثر گذار باشد، اضافه کرد: در این جلسه هم اندیشی مقرر شد با توجه به امکانات  سخت افزاری و فضای مناسب  موجود در مرکز کنترل ترافیک، مانیتورینگ بحران نیز در همان محل اجرا و در طول مسیر رودخانه خشک، سنسورهای اعلام میزان سطح آب نصب شود.

وی خاطرنشان کرد: با اسقرار دوربین های نظارتی در زمان بارندگی میزان حجم ورودی آب باران و گنجایش رودخانه خشک توسط کارشناسان اداره بحران شهرداری مستقر در مرکز مانتورینگ معاونت حمل و نقل پایش و گزارش و بر اساس آن تصمیم گیری و اقدامات ایمنی لازم گرفته می شود.

رئیس اداره بحران شهرداری شیراز افزود: با توجه به مذاکرات انجام شده و همکاری حوزه حمل ونقل شهرداری، پروژه سنسورهای اعلام میزان سطح آب در اردیبهشت ماه سال 99 مورد بهره برداری قرار گیرد.

دبیری با اشاره به آغاز فصل بارندگی اضافه کرد: امسال نیز همانند سالهای گذشته، پاکسازی و لایروبی کانالهای سطحی، مسیر رودخانه خشک و مسیل های دیگر با حساسیت و جدیت در دستور کار قرار گرفت و معاونت ها و مناطق شهرداری با دقت و سرعت بالا عملیاتهای مورد نیاز را انجام داده اند.

رئیس اداره بحران شهرداری شیراز گفت: حوضچه های آرامش آب در مسیر عبور آب باران از چشمه زنگی به طرف دروازه قرآن، مسیل سعدی و مسیر رودخانه خشک احداث شده و در حال تکمیل است.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: