شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

شنبه 24 فروردین 1398
0
تعداد بازدید : 34
استاندار فارس در دیدار با اعضا خانه خیرین فارس:

توانمندسازی و اشتغال‌زایی در اولویت موسسه‌ها و تشکل‌های خیریه باشد/ کمک رسانی‌ متمرکز در قالب سازمان‌های مردم نهاد و تشکل‌ها اثرگذاری بیشتری دارد

استاندار فارس با بیان اینکه مجموعه های خیریه و سازمان های مردم نهاد فعال در این حوزه باید اشتغال زایی و حرکت در راستای توانمند سازی افراد را در کنار سایر کمک های مستقیم رد اولویت قرار دهند، عنوان کرد: این اقدام ارزشمند زمینه حس ارزشمند بودن را در افراد تحت پوشش خیریه ها ایجاد کرده واین افراد می توانند زندگی خود را اداره کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع اطلاع رسانی استاندار فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در دیدار با اعضا خانه خیرین فارس، با تاکید بر اینکه دست اندرکاران امور خیر از  سرمایه های اجتماعی هر جامعه محسوب می شوند ، افزود: اقدامات خیر و کمک رسانی به همنوعان در ابتدا  امری انسانی و سپس اسلامی است و در آموزه های اعتقادی و دینی ما مورد تاکید قرار گرفته است.

وی ادامه داد: بی تردید کمک رسانی و نوع دوستی به صورت متشکل و در چارچوب انجمن ها و سازمان های مردم نهاد نتیجه مطلوب تری در پی دارد.

دکتر رحیمی از پیشنهادات موثر و کارآمد خانه خیرین استقبال و خاطرنشان کرد: این پیشنهادات در چارچوب توان و مقدورات پیگیری خواهد شد.

نماینده عالی دولت با بیان اینکه مجموعه های خیریه و سازمان های مردم نهاد فعال در این حوزه باید  اشتغال زایی و حرکت در راستای توانمند سازی افراد را در کنار سایر کمک های مستقیم در اولویت قرار دهند، عنوان کرد: این اقدام ارزشمند زمینه حس ارزشمند بودن را در افراد تحت پوشش خیریه ها ایجاد کرده واین افراد می توانند زندگی خود را اداره کنند.

وی ادامه داد: راه اندازی امور خدماتی به سرمایه کم نیاز دارد و زود بازده است بنابراین می‌توان با راه اندازی کارگاه های تولیدی در این حوزه به توانمند سازی افرادی که نیاز به کمک دارند پرداخت.

دکتر رحیمی با بیان اینکه در جوامع کنونی توجه به کاهش ناهنجاری های اجتماعی از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، روابط اجتماعی و انسانی سالم و مناسب را حلقه گم شده همه جوامع دانست و تاکید کرد: بی تردید توجه به تقویت این روابط از سوی سازمان های مردم نهادو تشکل های خیریه اثرگذار خواهد بود.

وی  از فعالیت های خانه خیرین در کمک رسانی به سیل زدگان در محله سعدی بر لزوم متمرکز بودن کمک ها در این منطقه نیز تاکید کرد.

دکتر رحیمی با اشاره به اینکه خانه خیرین استان فارس قصد کمک رسانی به مناطق سیل زده در استان خوزستان را دارد، عنوان کرد: با توجه به اینکه استان فارس به عنوان استان معین شهرستان‌های شوش و شوشتر انتخاب شده و ستاد مدیریت بحران فارس در این مناطق فعال است ارتباط با این مجموعه در تاثیرگذاری بیشتر کمک‌ها موثر خواهد بود.

وی افزود: تا کنون کمک‌های فراوانی در قالب ماشین آلات سنگین، اقلام و لوازم ، مواد غذایی و نیروهای کمک رسانی از سوی استان فارس به مناطق سیل زده خوزستان و لرستان ارسال شده است.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: