شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

پنجشنبه 22 فروردین 1398
0
تعداد بازدید : 34
استاندار فارس در دیدار با هیات نمایندگان دوره نهم اتاق بازرگانی فارس

باید به تحریم‌ها توجه و از دل آنها فرصت خلق کرد/لزوم انجام فعالیت های اقتصادی با هدف رونق تولید در استان/تمایل ندارم که اتاق بازرگانی سیاسی شود

استاندار فارس با اشاره به فعالیت های موثر اتاق بازرگانی فارس در استان گفت: اتاق بازرگانی فارس در دور گذشته تلاش های زیاد، مثبت و موثری داشتند که یکی از آنها ارتقا و بهبود رتبه کسب و کار استان از حدود ۱۹ به پنج استان برتر کشور است که نیاز است این فعالیت ها در دوره نهم نیز دنبال شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، عنایت الله رحیمی در دیدار با هیات نمایندگان دوره نهم اتاق بازرگانی فارس بیان کرد: در سال گذشته مقام معظم رهبری بیانیه گام دوم انقلاب را اعلام کردند که ما در حوزه اقتصاد باید این بیانیه را به برنامه عملیاتی تبدیل و پیاده سازی کنیم تا شاهد نتیجه مثبت آن در توسعه اقتصادی استان باشیم.

وی افزود: سال جاری به نام رونق تولید نام گذاری شده که تحقق این شعار الزاماتی دارد.

ایشان در ادامه با ذکر این نکته که تمایلی نداریم که شعار سال بر روی سر رسید و سر برگ‌ها درج شود .گفت:  اقدامات امسال باید منجر به روتق تولید و ایجاد اشتغال در استان شود.

دکتر رحیمی، ثبات اقتصادی، توجه به عرضه و تقاضا، شناخت بازارهای هدف و جلب و جذب سرمایه بر پایه منابع کانی و دانش بنیان را از الزامات تحقق شعار سال برشمرد.

استاندار فارس به راه‌اندازی سومین کارخانه نوآوری کشور در شیراز اشاره و اضافه کرد: با قول مساعد معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزیر ارتباطات مقدمات این مهم در زمینه استارتاپ‌ها و ایده‌های نو در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه باید به تحریم‌ها توجه و از دل آنها فرصت خلق کرد، گفت: اگرچه تهدیدهایی ایجاد شده اما باید در دل تلاطم ارز و مباحث خارجی فرصت‌ها را احصاء کرد.

عنایت‌الله رحیمی عنوان داشت: در دوره نهم اتاق بازرگانی استان نیازمند تبیین اهداف هستیم تا با یک زمانبندی مشخص در راستای تحقق چارچوب‌های اقتصادی حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه تمایل ندارم که اتاق بازرگانی سیاسی شود بیان کرد: همچنین اتاق بازرگان باید از همه افکار و سلیقه ها استفاده کند تا بتواند به مثابه یک ید واحده در اتاق حرکت کنند زیرا افراد با تجربه زیادی در عرصه اقتصادی در فارس حضور دارند که باید از توان همه آنها استفاده کرد.

رحیمی افزود: به جای صرف همه وقت اتاق به گفت‌وگو در اتاق‌های شیشه‌ای باید در بین بازرگانان و واحدهای تولیدی حضور پیدا کرد و راهکارها را تبیین و پیشنهادات را به شورای گفت‌وگو آورد.

وی عنوان کرد: قوانین و بخشنامه‌های دست و پاگیر در کشور وقت فعالان اقتصادی را گرفته که باید قوانین منسوخ را مشخص تا سریعتر به نتایج اثرگذار در عرصه ملی برسیم.

استاندار فارس، از اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی استان فارس خواست تا مصداق‌های توفیق را مشخص و نقاط ضعف را مرتفع کنند.

وی همچنین به تمرکز بر اقتصاد دانش بنیان و استفاده از ایده‌های جوانان در اتاق تاکید کرد و گفت: انتظارمان از اتاق نهم این است که فارس در همه زمینه‌ها موفق باشد.

رحیمی به مسئله سیل و حوادثی که در پی آن ایجاد شد هم اشاره و تاکید کرد که باید برای جلوگیری از چنین وقایعی برنامه‌ریزی کرد.

وی عنوان کرد: اگر قرار بود در موضوع سیل سیاسی برخورد کنیم با یک جمله می‌توانستیم این کار را انجام دهیم اما علی‌رغم بی اخلاقی‌ها پا را از اخلاق مداری فراتر نگذاشتیم.

رحیمی با بیان اینکه تحریم، تهدید، کج سلیقگی و روح استکباری آمریکا موجب شد که سران این کشور سپاه را در لیست تحریم‌ها قرار دهند، تصریح کرد: معتقدیم که سپاه برخاسته از دل مردم است و دنیا به زودی خواهد دید که مکر آمریکایی‌ها به خودشان بازخواهد گشت.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: