شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

یکشنبه 18 فروردین 1398
0
تعداد بازدید : 39
استاندار فارس در جلسه کارگروه اشتغال تاکید کرد:

ایجاد حداقل یک کارگاه با ۲۰۰ فرصت شغلی ماموریت ویژه فرمانداران استان در سال جاری است/ کسب و کارهای نوپا مورد توجه قرار گیرند

استاندار فارس راه اندازی حداقل یک کارگاه با ۲۰۰ فرصت شغلی را از وظایف ویژه هر یک از فرمانداران در سال جاری برشمرد و افزود: این کارگاه‌ها در حوزه‌های مختلف به ویژه با توجه به کسب و کارهای نوپا که با استفاده از نیروهای تحصیل‌کرده بهره وری بالایی دارند ایجاد شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه کارگروه اشتغال استان ابراز امیدواری کرد در سال پیش رو بر مبنای بیانیه گام دوم انقلاب و شعار سال که رونق تولید است، اقدامات مناسبی را در جهت  ایجاد اشتغال سرمایه گذاری و رفع مشکلات معیشت و رونق تولید در دستور کار قرار گیرد‌ .

وی با تاکید بر اینکه رونق تولید به الزاماتی نیاز دارد، عنوان کرد:  این الزامات متاثر از مولفه هایی همچون تسهیلات بانکی ارزان قیمت که به سهولت در اختیار متقاضی قرار گیرد، سرمایه گذاری داخلی و سرمایه گذاری خارجی است .

وی با بیان اینکه جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی را متاثر از سیاست های کلان اقتصادی کشور دانست و یادآور شد:  در سطح استانی باید به سمت جذب و تشویق سرمایه گذاران حرکت کرده و ریسک سرمایه گذاری را برای علاقه‌مندان کاهش دهیم.

دکتر رحیمی توجه به عرضه و تقاضای کالا های تولیدی را از دیگر مولفه‌های اثر گذار در رونق تولید برشمرد و تاکید کرد: تولید هر کالایی باید با توجه به نیاز بازار به صورت هدفمند انجام شود .

شیوه تامین مواد اولیه و به کارگیری طرح های اقتصاد سنجی در این راستا، توجه به نوسانات ارز و صادرات و واردات از دیگر مواردی بود که به گفته استاندار فارس بر رونق تولید اثر گذار خواهند بود .

وی در ادامه گفت: سود صادرات کالاها نباید از ما به تفاوت نرخ ارز به دست بیاید و واردات نیز نباید به تولیدات داخلی آسیب وارد کند .

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه در سال ۹۷ صدور مجوزهای بدون نام در راستای تسهیل سرمایه‌گذاری ابلاغ شده است، بیان کرد: با توجه به اینکه تعدادی از این مجوزها در بخش کشاورزی تهیه شده است، انتظار داریم در سایر حوزه ها از جمله صنعت، معدن و گردشگری این مجوزها آماده ارائه به سرمایه گذاران باشد .

طرح بنگاه‌های اقتصادی به علاوه یک در راستای ایجاد اشتغال  در استان نیز از دیگر مواردی بود که استاندار فارس پیش از این مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران را مکلف به اجرای آن کرده بود که بر اساس طرح مذکور هر یک از بنگاه های اقتصادی فعال در استان با به کارگیری حداقل یک نیروی جدید کار زمینه رشد اشتغال در استان را مهیا خواهند کرد.

رئیس کارگروه اشتغال استان بر لزوم ایجاد تسهیلات و مشوق‌ها برای بنگاه‌هایی که در این زمینه همکاری می‌کنند تاکید کرد .

وی با بیان اینکه ارائه ندادن آمار به ویژه از سوی دستگاه‌های دولتی ظلم به دولت است، از همه مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران خواست در کنار اجرای هر طرح و برنامه‌ای میزان اشتغال ایجاد شده را اعلام کنند .

استاندار فارس  عملکرد دستگاه های اجرایی در ایجاد اشتغال و حفظ مشاغل موجود را در  سنجش این دستگاه‌ها موثر دانست .

وی با تاکید بر اهمیت پرداخت تسهیلات فراگیر به ویژه فراگیر روستایی ، خاطرنشان کرد: بر اساس مذاکرات انجام شده با معاون اول رییس جمهور و معاون رئیس جمهور در امور مناطق محروم این تسهیلات بدون محدودیت به طرح‌هایی که زنجیره تولید هستند اختصاص می یابد.

دکتر رحیمی تسهیلات دستگاه های حمایتی از جمله کمیته امداد امام خمینی(ره)، بنیاد شهید و امور ایثارگران و بهزیستی را مناسب توصیف و تاکید کرد: اطلاع‌رسانی به علاقه‌مندان باید به خوبی انجام شود تا بنگاه‌ها از این تسهیلات بهره‌مند شوند .

رئیس کارگروه اشتغال استان بر لزوم‌تدوین بسته های اشتغال در مناطق مرزی در شهرستان‌هایی همچون لار، لامرد و مهر تاکید کرد و از فرمانداران این شهرها خواست اقدامات لازم جهت احصا و تدوین این بسته‌ها را در دستور کار قرار دهند .

وی همچنین از فرمانداران شهرستان‌های جنوبی، همچون لار، لامرد، مهر ، گراش و خنج خواست از فرصت حضور این مناطق در کشورهای حوزه خلیج فارس و نزدیکی به این کشورها به منظور جذب سرمایه گذار بهره بگیرند .

نماینده عالی دولت در استان فارس راه اندازی حداقل  یک کارگاه با ۲۰۰ فرصت شغلی را از وظایف ویژه هر یک از فرمانداران در سال جاری برشمرد و افزود: این کارگاه‌ها در حوزه‌های مختلف به ویژه با توجه به کسب و کارهای نوپا که با استفاده از نیروهای تحصیل‌کرده بهره وری بالایی دارند ایجاد شود .

وی خواهان پیگیری راه اندازی هر چه سریع‌تر پارک دیجیتال و موارد مشابه در حوزه آی تی در استان فارس شد .

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: