شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

یکشنبه 18 فروردین 1398
0
تعداد بازدید : 66
معاون شهرداری شیراز مطرح کرد

تلاش مدیریت شهری شیراز در محو شدن آثار سیل

معاون خدمات شهری شهرداری شیراز در بازدید کمیسیون سلامت شورای شهر از محله سعدی شیراز گفت: پس از گذشت چند روز شاهدیم آثاری از سیل در سطح شهر دیده نمی‌شود که نتیجه تلاش مدیریت شهری شیراز و دیگر دست‌اندرکاران است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، پیش از ظهر امروز جمعی از اعضای شورا و دیگرمسؤولان شهرداری شیراز در محله سعدی شیراز حاضر شدند.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر شیراز هدف از این بازدید را بررسی و برنامه‌ریزی سلامت آسیب‌دیدگان از سیل شیراز عنوان کرد و اظهار داشت: پس از ورود سیلاب به شیراز به ویژه محله سعدی شیراز نیروهای مردمی و دولتی در منطقه حاضر و مشغول خدمات‌رسانی شدند.

قاسم مقیمی ادامه داد: با بروز بحران هماهنگی دستگاه‌های متولی امری ضروری است که شهرداری نیز به آن اهتمام داشت.

معاون خدمات شهری شهرداری شیراز نیز با بیان اینکه با ورود سیلاب به سعدی، ستاد بحران با مدیریت شهردار شیراز تشکیل شد، ابراز داشت: با توجه به حجم بارش طی 10 دقیقه غالب شهر دچار آب گرفتگی شد و کنارگذرها نیز بسته شدند.

محمد رضا محمد حسن پور ادامه داد: 6 ساعت پس از ورود سیل به دروازه قرآن شیراز، آن محل پاکسازی شد به طوری که شب همان روز کسی متوجه سیل زده بودن محل نمی‌شد.

وی گفت: نیروهای شهرداری در مناطق 3 و 11 به دلیل بحرانی بودن مناطق حاضر شدند و همکاری لازم را داشتند و به نظر من شهرداری کار فوق العاده‌ای انجام داد.

معاون خدمات شهری شهرداری شیراز افزود: شهرداری یکی از 18 دستگاه حاضر در ستاد مدیریت بحران استانداری فارس بود اما تلاش شد که شهرداری نقش اول و اساسی داشته باشد که پس از گذشت چند روز شاهدیم آثاری از سیل در سطح شهر دیده نمی‌شود که نتیجه تلاش مدیریت شهری شیراز و دیگر دست‌اندرکاران است.

 محمد حسن پور خاطر نشان کرد: طی بارندگی‌های ایام نوروز و وقوع سیل، بیش از 650 مسافر اسکان داده شد و 1500 خانواده‌ای که آواره شده بودند با کمک نیروهای مردمی و دستگاه‌های دولتی ساماندهی شدند.

شهردار منطقه 3 شیراز با بیان اینکه در ایام نوروز اقدامات بی‌نظیری در این منطقه و سعدی شد اما وقوع سیل و آثار مخرب آن کمتر دیده شده است، ابراز داشت: روزانه 3 هزار نیروی شهرداری در سعدی مستقر بودند و خدمات‌رسانی می‌کردند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز از دقایق اولیه بروز سیل در شیراز حضور فعال داشت و پس از بهبودی وضعیت نیز اقدام به واکسیناسیون رایگان هپاتیت برای یک هزار پاکبان‌ حاضر در مناطق سیل زده کرده است.

عبدالرسول همتی افزود: مرکز جامع سلامت سعدی نیز به طور روزانه خدمات‌‌رسانی می‌کند.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: