شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

چهار شنبه 22 اسفند 1397
0
تعداد بازدید : 58
استاندار فارس در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی:

محیط حقوقی برای فعالیت بخش خصوصی مهیا شود/ رفع مشکلات فعالان اقتصادی بر اساس اولویت در دستور کار باشد

استاندار فارس گفت: حضور فعال‌تر بخش خصوصی در عرصه اقتصاد مستلزم فراهم کردن محیط حقوقی و رفع نواقص موجود در قوانین و بخشنامه‌های موجود است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به اینکه هدف از تشکیل این جلسات ایجاد بستر مناسب برای رونق تولید،فضای کسب و کار و سرمایه‌گذاری است، افزود: بررسی موانع موجود و  پیش‌بینی مشکلاتی که ممکن است ایجاد شود؛ همچنین پیگیری لازم برای رفع این موانع از جمله اقداماتی است که در شورای گفتگو به منظور دستیابی به اهداف یاد شده انجام می‌شود.

نماینده عالی دولت در استان فارس  به ارائه بیانیه گام دوم‌ انقلاب از سوی رهبر معظم انقلاب، بر لزوم تقویت جایگاه بخش خصوصی و بهره‌گیری از توان این بخش در رونق اقتصادی تاکید کرد و افزود: حضور فعال‌تر بخش خصوصی در عرصه اقتصاد مستلزم فراهم کردن محیط حقوقی و رفع نواقص موجود در قوانین و بخشنامه‌های موجود است.

وی ادامه داد: بی تردید نقش فعال بخش خصوصی تاثیر بسزایی در اقتصاد داشته و راهگشای مشکلات معیشتی و ایجاد اشتغال خواهد بود.

استاندار فارس با بیان اینکه بسیاری از فعالان عرصه اقتصادی از خود تحریمی‌های داخلی گلایه‌مند هستند، عنوان کرد: رفع این مشکلات به گفتگو و مباحثه نیاز دارد؛ بنابراین شورای گفتگوی دولت بخش خصوصی بستر مناسبی برای این موضوعات است.

دکتر رحیمی با بیان اینکه باید  نگاهی مثبت به بخش خصوصی داشت، بر لزوم دوری از بست و گسترش قدرت اداری تاکید کرد و گفت: بخش دولتی باید به فراهم کردن بسترهای و سیاستگذاری های کلان  بپردازد و امور اجرایی و تصدی گری را به بخش خصوصی بسپارد.

استاندار فارس یادآور شد: بی تردید بخش خصوصی به دور از بروکراسی‌های اداری چابک‌تر از بخش دولتی امور را به سودآوری می‌رساند.

وی با تاکید بر لزوم تشکیل منظم جلسات شورای گفتگو، اظهار کرد: در این جلسات باید بر اساس اولویت به بررسی قوانین دست و پا گیر بپردازند و در ادامه به راهکارهای مناسبی برای رفع مشکلاتی که بین تولیدکنندگان و بازرگانان فراگیر است، دست یابند.

دکتر رحیمی همچنین از دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل خواست همکاری لازم به منظور رفع موانع پیش روی بخش خصوصی را با جدیت در دستور کار قرار دهند.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: