شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

دوشنبه 20 اسفند 1397
0
تعداد بازدید : 35
با رأی اعضای شورای شهر شیراز:

بودجه سال 98 شهرداری شیراز با رقم 3 هزار و 228 میلیارد تومان به تصویب رسید

در جلسه علنی شورای شهر شیراز و با نظر موافق اعضای شورا، کلیات بودجه سال 98 شهرداری شیراز با رقم 3 هزار و 228 میلیارد تومان به تصویب رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، شامگاه دوشنبه کلیات بودجه سال 98 شهرداری شیراز با رقم 3 هزار و 228 میلیارد تومان به تصویب رسید.

پیش از جلسه علنی صحن شورا، جلسه کمیسیون تلفیق برگزار شده بود که نائب رئیس شورای شهر شیراز در این مورد اظهار داشت: در کمیسون تلفیق شورای شهر کلیات و جزییات برسی شد، پیشنهاد اولیه شهرداری برای بودجه سال آینده 3 هزار و 100 میلیارد تومان بود که با 128 میلیارد تومان رقم مازاد تخصیص نیافته از اوراق مشارکت سال قبل، به درآمدها افزوده شد و بودجه پیشنهادی به 3 هزار و 228 میلیارد تومان رسید.

ابراهیم صبوری ادامه داد: در کمیسیون‌های شورا 92 میلیارد تومان افزایش هزینه داشتیم که تصمیم گرفتیم با یک رقم کاهش متعادل شود که مربوط به یکی از ردیف‌های کمیسیون سرمایه‌گذاری شورا و در بحث اوراق مشارکت بود.

اعضای شورای شهر برای بررسی ردیف‌های اعتباری، تبصره‌ها، تکالیف، هزینه‌ها و درآمدها بودجه 98 شهرداری شیراز وارد شور شدند.

رعایت شفافیت یکی از مزایای بودجه 98

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر شیراز در این جلسه با بیان اینکه رعایت شفافیت و اصل تحصیل یکی از مزایای مهم بودجه 98 است، اظهار داشت: در تنظیم و بررسی بودجه حساسیت نشان داده شد تا بخش درآمد منفی نباشد و اصل تعادل درآمد و هزینه رعایت شود.

عبدالرزاق موسوی ادامه داد: ابزارهای نظارتی و پایش بیشتری نسبت به سالیان گذشته در این بودجه پیش بینی شده که دست شورای شهر را برای ارزیابی عملکرد شهرداری را باز نگه می‌دارد.

وی در خصوص اشکالات بودجه 98 نیز گفت: سال جاری در بخش درآمد سازمان‌ها موفق عمل نشد اما در سال 98 تلاش شد تا بخشی از این مسائل اصلاح شود.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه در بودجه 98 تلاش می‌کنیم که سازمان‌های تابعه شهرداری بتوانند درآمد پیش‌بینی‌ شده را محقق کنند اما بخشی از اشکالات گذشته همچنان در این زمینه وجود دارد، ابراز داشت: در بخش نوسازی هم می‌شد درآمد بیشتری پیش‌بینی کرد اما این امر محقق نشده است.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: