شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

دوشنبه 20 اسفند 1397
0
تعداد بازدید : 36
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز اعلام کرد

بهبود وضعیت معابر شیراز برای نوروز

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز در حاشیه بازدید از روند اجرای بهسازی و مرمت معابر شهری، در جمع خبرنگاران از برنامه ریزی برای رفع مشکلات موجود خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، حسین آرگیو با اشاره به اینکه شهرداری برای بهبود آسفالت معابر مرکزی و ورودی‌های شهر، تا قبل از ایام نوروز تلاشی برنامه‌ریزی شده‌ای را معطوف کرده است، گفت: بهبود وضعیت معابر به روش‌های مختلفی اجرایی می‌شود.

وی گفت: بهسازی یک معبر شامل ساماندهی سواره رو، پیاده رو، ترمیم و نصب تک لبه‌ها، لوله گذاری آب‌های سطحی، ساماندهی جوی‌های آب و سایر اقدامات است.

معاون شهرداری شیراز با اشاره به اهمیت هماهنگی دستگاه‌های خدمات رسان با شهرداری برای بهبود شرایط معبر، گفت: استعلام از این دستگاه‌ها باید باعث شود که یک معبر پس از روکش آسفالت حداقل چهار سال نیاز به بهسازی و ترمیم نداشته باشد.

او با بیان اینکه به دلیل اجرای طرح‌های توسعه‌ای اجتناب ناپذیر توسط دستگاه‌های اجرایی، بعضا در ایام مختلف سال شاهد حفاری و اقدامات عمرانی در معابر اعم از پیاده یا سواره‌رو هستیم، گفت: براساس قانون پیمانکاران مربوطه باید ترمیم محل را با هماهنگی شهرداری و به بهترین نحو ممکن انجام دهند.

آرگیو ضعف برخی پیمانکاران در اجرای بخش ترمیم معابر را یکی از ایرادهای موجود دانست و گفت: دود این ضعف به چشم شهر و شهروند رفته و انگشت اتهام تمام مشکلات به سمت شهرداری نشانه می‌رود و از طرفی در دراز مدت شهرداری مجبور خواهد بود که مدام آسفالت روی آسفالت بریزد و علاوه بر تحمیل هزینه به شهروندان، تبعاتی را نیز متحمل شود.

معاون شهرداری شیراز با اشاره به اجرای طرح آسفالت در پروژه‌های تازه افتتاح شده شهرداری، گفت: روکش آسفالت در خیابان ‌ هایی مانند برق، ذوالانوار، زند، زینبیه، محدوده‌ی دروازه قرآن، بزرگراه خلیج فارس و سایر نقاط انجام شده و اقداماتی نظیر روکش آسفالت، تراش، ترمیم، درزگیری و... در مناطق یازده‌گانه شیراز اجرا خواهد شد.

آرگیو با رد این موضوع که شهرداری تنها در روزهای منتهی به نوروز اقدام به آسفالت معابر می کند، گفت: به جز آسفالت پروژه‌های بزرگ، شاهد آسفالت معابر در تمامی ایام سال هستیم اما امسال که خوشبختانه سالی پر بارش داشتیم، کار به روزهای پایانی سال موکول شد.

او گفت: شهردار محترم تاکیدات فراوانی در خصوص اصلاح و بهبود شرایط معابر داشته‌اند اما علی‌رغم افزایش چند برابری قیمت قیر و مشکلاتی برای تامین آن به دلیل عرضه نشدن این کالا از سوی پالایشگاه‌ها، با برنامه‌ریزی امکانی برای بهبود وضعیت آسفالت معابر فراهم شده است.

آرگیو افزود: با بهره‌گیری از توان سازمان عمران شهرداری و برخی پیمانکاران بخش خصوصی بزودی شاهد بهبود شرایط خواهیم بود.

معاون شهرداری شیراز همچنین از تلاش برای کوچک کردن محدوده کارگاه پروژه‌های عمرانی و بهسازی محیط پیرامونی این کارگاه‌ها، در استقبال از نوروز خبر داد و گفت: البته تلاش می‌کنیم با برنامه‌ریزی صحیح، کمترین میزان تعطیلی را در پروژه‌های عمرانی داشته باشیم.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: