شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

چهار شنبه 17 بهمن 1397
0
تعداد بازدید : 63
استاندار فارس در دیدار معاون وزیر ورزش و جوانان:

استان فارس می تواند در لیگ های برتر ورزشی حضور پررنگی داشته باشد

استان فارس می تواند در لیگ های برتر ورزشی حضور پررنگی داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت اله رحیمی در دیدار معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با بیان این که این استان از گذشته های دور دارای ظرفیت های زیادی در عرصه های مختلف ورزشی است، اظهارداشت: اهتمام لازم برای حمایت از تیم های ورزشی استان وجود دارد و وزارت ورزش و جوانان نیز باید به در این زمینه حمایت های لازم به عمل آورد.

نماینده عالی دولت در استان فارس افزود: زیرساخت های ورزشی قابل توجهی در این استان ایجاد شده است که نسبتا به صورت عادلانه و منصفانه برای همه رده های سنی و در شهرها و روستا توزیع شده است.

وی با اشاره به این که ورزشگاه 50 هزار نفره پارس شیراز فرصت مناسبی برای ورزش فارس محسوب می شود، تصریح کرد: تکمیل فازهای بعدی این ورزشگاه با مشارکت و همراهی بخش خصوصی برای بهره برداری هرچه بیشتر مردم و ورزشکاران از این ورزشگاه امری ضروری است که وزارت ورزش و جوانان باید در این زمینه تلاش کند.

استاندار فارس با اشاره به موقعیت مناسب استان فارس در ارتباط با کشورهای حاشیه خلیج فارس، گفت: برگزاری جام جهانی فوتبال در کشور قطر فرصت مناسبی است که می توان با برنامه ریزی دقیق و حمایت های جدی وزارت ورزش و جوانان، در خصوص جذب گردشگران و علاقه مندان به فوتبال از سراسر جهان به استان فارس اقدام کرد.

دکتر رحیمی تاکید کرد: ورزش بانوان به عنوان نیمی از پیکره جامعه باید متحول شود و با ایجاد امکانات و زیرساخت های لازم باید زمینه حضور هرچه بیشتر این قشر در عرصه های ورزشی را فراهم کنیم.

نماینده عالی دولت در استان فارس اظهارداشت: در زمینه ورزش همگانی اقدامات خوبی در این استان صورت گرفته که تاثیر قابل توجهی نیزدر روحیه شهروندان داشته است.

وی به قدمت ورزش سوارکاری در استان فارس اشاره کرد و با تاکید بر این که فارس باید قطب سوارکاری کشور باشد، افزود: وجود اسب های اصیل و حضور پر تعداد عشایر در این استان، زمینه های مناسبی برای گسترش ورزش سوارکاری در استان فارس فراهم آورده است.

معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان نیز در این دیدار که با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس برگزار شد، اظهارداشت: تکمیل سالن ورزشی شش هزار نفری شیراز می تواند زمینه لازم برای میزبانی مسابقات جهانی و ملی را بیش از گذشته برای استان فارس فراهم کند.

محمدرضا داورزنی به زیرساخت ها و جاذبه های شیراز و استان فارس برای میزبانی مسابقات ورزشی اشاره کرد و افزود: میزبانی مسابقات ورزشی موجب جذب گردشگران و گسترش ورزش در سطح استان فارس خواهد شد.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: