شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

جمعه 12 بهمن 1397
0
تعداد بازدید : 62
استاندار فارس در برنامه تلویزیونی جشن انقلاب:

بزرگ ترین دستاورد انقلاب اسلامی مشارکت مردم است/ استان فارس بعد از پیروزی انقلاب اسلامی متحول شده است/ آینده نظام متعلق به جوان ها است

استاندار فارس با بیان این که بیشتر مسئولیت ها در جمهوری اسلامی بر مبنای رای و نظر مردم انتخاب می شوند، گفت: بزرگ ترین دستاورد انقلاب اسلامی مشارکت مردم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت اله رحیمی در برنامه زنده تلویزیونی جشن انقلاب در نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله جمهوری اسلامی با بیان این که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، حکومت موروثی بر کشور حاکم بود و افراد بر مبنای خانوادگی بدون دخالت مردم، حکومت به دست می گرفتند، اظهار داشت: اکنون مردم نظام جمهوری اسلامی را با رای و نظر خود اداره می کنند و به پیش می برند.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به این که در دنیای حکومت های غیرخدایی که بر مبنای مکاتب غیردینی اداره می شدند، انقلاب اسلامی پیروز شد، افزود: در سال 57 مبنای جدیدی گذاشتیم و حکومت دینی و مدیریت جمهوری اسلامی ایجاد شد که با تجربه 40 ساله اثبات کرد بر مبنای دین باوری هم می شود جامعه را اداره و الگویی خوب به دنیا ارائه کرد.

وی با بیان این که تا حد زیادی به شعارهای انقلاب اسلامی دست پیدا کرده ایم، گفت: پس از پیروی انقلاب، ایران کشوری است که از هیچ بیگانه ای تبعیت نمی کند و خودمان برای کشورمان تصمیم می گیریم و حکومت به صورت مردمسالاری دینی اداره می شود.

دکتر رحیمی استان فارس را سرزمین کهن و پایتخت فرهنگ و تمدن ایران و جهان دانست و با اشاره به این که این استان پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد خدمات بسیار گسترده ای بوده و متحول شده است، اظهارداشت: قبل از انقلاب در فارس راه آهن نداشتیم اما اکنون بیش از 500 کیلومتر راه آهن داریم و حدود یک هزار و 500 کیلومتر خط آهن نیز در دست اجرا است.

دکتر رحیمی با بیان این که 220 کیلومتر آزادراه در استان فارس در دست ساخت است، افزود: بیمارستان های زیر نظر دانشگاه در استان فارس تا قبل از پیروزی انقلاب 25 باب بوده است که این تعداد هم اکنون به  75 باب بیمارستان رسیده است.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به این که فضاهای آموزشی این استان از دو هزار و 200 باب با 12 هزار کلاس درس پیش از پیروزی انقلاب اسلامی به هفت هزار و 400 باب فضای آموزشی با 40 هزار کلاس درس رسیده است.

وی با بیان این که پیش از پیروزی انقلاب اسلامی بیمه اجتماعی وجود نداشت، ادامه داد: هم اکنون در استان فارس 132 هزار و 700 خانوار عشایری تحت پوشش بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر هستند.

استاندار فارس با اشاره به این که همه روستاهای بالای 20 خانوار در استان فارس آبرسانی شده اند، گفت: طول مدار برق در این استان از 708 کیلومتر قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به پنج هزار و 673 کیلومتر بعد از انقلاب افزایش یافته است.

دکتر رحیمی با بیان این که تعداد روستاهای دارای برق در استان فارس از 189 روستا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به سه هزار و 859 روستا افزایش یافته است، گفت: فضای ورزشی سرپوشیده شهری قبل از انقلاب هشت باب بوده است که به 404 باب افزایش یافته و فضاهای ورزشی سرپوشیده روستایی موجود نبوده است که هم اکنون 83 باب ایجاد شده است.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که تعداد واحدهای صنایع غذایی این استان از چهار واحد قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بوده است به بیش از 200 واحد پس از انقلاب افزایش یافته است، گفت: در زمینه صنایع سنگین، کارخانه های فولاد هم به بهره برداری رسیده است و هم در حال ساخت است و کارخانه های سیمان از یک مورد به 6 کارخانه افزایش یافت است.

وی تصریح کرد: صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در شهرستان های مختلف استان فارس به صورت کمی و کیفی رشد خوبی داشته است.

استاندار فارس با تاکید بر این که زیرساخت های گردشگری در این استان پس از انقلاب اسلامی رشد خوبی داشته است، اظهارداشت: تعداد هتل های استان از 10 هتل به 99 هتل افزایش یافت است و تعداد زیادی مراکز بوم گردی فعال شده است.

دکتر رحیمی با بیان این که تعداد آثار ثبت جهانی استان فارس از یک مورد قبل از انقلاب اسلامی به پنج مورد افزایش یافته است، گفت: تعداد آثار ثبت ملی از حدود 200 اثر قبل از انقلاب اسلامی به حدود سه هزار اثر رسیده است.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به این که گردشگری مذهبی این استان با توجه به حرم سوم اهل بیت(ع) رشد خوبی داشته است، ادامه داد: توریسم درمانی نیز در فارس رونق قابل توجهی دارد و تعداد زیادی از مراجعان به مراکز درمانی استان از کشورهای خلیج فارس و سایر کشورهای دنیا هستند.

وی با بیان این که در گردشگری بیش تر بخش خصوصی فعال است که دارای دانش و انگیزه خوبی هستند، تصریح کرد: سرمایه گذاری در گردشگری فارس سوده است و با سرمایه کمتری نسبت به بخش صنعت در این بخش سرمایه گذاری سودآوری انجام داد.

استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که امید نظام جمهوری اسلامی ایران به جوانان است، افزود: آینده نظام اسلامی متعلق به جوان ها است و باید زمینه برای حضور آن ها در عرصه های اجرایی فراهم شود.

دکتر رحیمی با اشاره به این که استفاده از ایده و توان جوان ها مدنظر مدیران قرار دارد، ادامه داد: تلاش می کنیم در انتصابات خود از از جوان ها و بانوان استفاده کنیم.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که تعداد زیادی از جوانان تحصیل کرده، جویای کار هستند، افزود: این جوانان  سرمایه کشور محسوب می شوند و باید از آن ها به عنوان بالاترین سرمایه های کشور بهره ببریم.

وی اظهارداشت: هر تصمیم مدیریتی باید بر اساس نیازها و توانمندی ها باشد، تاکید کرد: مشکل استان و کشور اقتصاد و معیشت مردم است و تلاش میکنیم که با تسهیل سرمایه گذاری زمینه را برای ایجاد اشتغال های جدید و پایداری مشاغل موجود فراهم کنیم.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: