شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

پنجشنبه 15 شهریور 1397
0
تعداد بازدید : 164
استاندار فارس در آیین تجلیل از مدال آوران بازی ‌های آسیایی جاکارتا:

رفتار ورزشکاران یک نماد دیپلماسی در عرصه بین المللی است/ برای رفع مشکلات ورزشکاران استان تلاش خواهیم کرد

استاندار فارس با تاکید بر این که رفتار ورزشکاران یک نماد دیپلماسی در عرصه بین المللی است و می توانیم اهداف صلح آمیز و دوستانه کشور را از طریق ورزش پیگیری کنیم، گفت: وقتی پرچم جمهوری اسلامی با تلاش ورزشکاران به اهتزاز در می آید همگان جایگاه والای ایران را مرور می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار روز پنج شنبه در آیین تجلیل از مدال آوران بازی‌ های آسیایی جاکارتا و ورزشکاران، مربیان و داوران استان در این مسابقات که با حضور مدیران اداره کل ورزش و جوانان و سرپرستان هیات های ورزشی برگزار شد، با بیان این که در عرصه ورزشی، اخلاق بیش از عوامل دیگر موجب شکل گیری و رشد شخصیت ورزشکاران می شود، افزود: اطلاق عنوان پهلوان به قهرمانان ورزشی برگرفته از منش های اخلاقی است و پهلوان علاوه بر زور بازو در مسایل انسانی و اخلاقی برجسته است.

وی با بیان این که ورزشکاران استان فارس دارای اخلاق ورزشی و متانت هستند، یادآور شد: ورزش دارای کارکرد فرهنگی است و علاوه بر قهرمانی، الگو به جامعه معرفی می کند.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که ورزشکاران قهرمان استان با همت بالا در عرصه های بین المللی به عنوان نماینده نظام جمهوری اسلامی ایران حضور پیدا کرده اند، گفت: ورزشکاران با بکار گیری همه توان خود موجب اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی به عنوان نماد هویت کشور شدند.

مهندس تبادار با اشاره به این که سرزمین پهناور فارس در تاریخ، فرهنگ و ادب و حاکمیت که شهره آفاق است انسان های برجسته‌ای را پرورش داده است، بیان کرد: قهرمانان استان با رفتار مناسب و شایسته اصالت خود را معرفی و رسالت خود را انجام می دهند.

وی با یادآوری این که ورزشکاران استان در مسابقات آسیایی جاکارتا در سال 2018 ، موفق به کسب 6 مدال شدند، اظهارکرد: این انتهای راه نیست بلکه ابتدای مسیر تلاش برای موفقیت های بزرگتر در عرصه های بین المللی است و به ویژه در مسابقات المپیک انتظار داریم ورزشکاران استان با تلاش بیشتر بتوانند تعداد مدال های خود را افزایش دهند.

استاندار فارس با بیان این که موفقیت های ورزشی متکی به تلاش های فردی نیست و همگان برای این موفقیت های تلاش کرده اند، گفت: هر قهرمان ورزشی در کنار همت و پایمردی خود، مدیون خانواده، مربیان و مسئولینی است که او را حمایت  و برای درخشش او در عرصه های بین المللی تلاش کرده اند.

مهندس تبادار با تاکید بر این که رفتار ورزشکاران یک نماد دیپلماسی در عرصه بین المللی است و می توانیم اهداف صلح آمیز و دوستانه کشور را از طریق ورزش پیگیری کنیم، افزود: وقتی پرچم جمهوری اسلامی با تلاش ورزشکاران به اهتزاز در می آید همگان جایگاه والای ایران را مرور می کنند.

وی ادامه داد: ارکان و اساس نظام جمهوری اسلامی بر اساس حکمت، عزت و مصلحت بنا شده است و این اهداف بی ارتباط با حوزه ورزش نیست.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که ورزش همگانی باید همواره مورد توجه قرار داشته باشد، گفت: با ورزش همگانی آداب و رسوم و فرهنگ های اقوام را می توان زنده کرد و این موضوع موجب تقویت روحیه و افزایش نشاط افراد در جامعه شود و بر این اساس معتقدیم ورزش همگانی ضرورت دیروز، امروز و فردای کشور است.

مهندس تبادار با تاکید بر این که با وجود تنگنای اعتبارات، همه توان خود را برای ایجاد زیرساخت های ورزشی و تامین تجهیزات مورد نیاز قهرمانان ورزشی بکار خواهیم گرفت، افزود: بر مبنای امکانات و توان موجود برای رفع مشکلات مختلف ورزشکاران، مربیان و داوران استان تلاش خواهیم کرد.

در این جلسه تعدادی از ورزشکاران، مربیان، داوران و روسای هیات های ورزشی به بیان دیدگاه های خود پرداختند و در پایان استاندار فارس از مدال آوران مسابقات آسیایی جاکارتای اندونزی تقدیر کرد.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: