شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

دوشنبه 12 شهریور 1397
0
تعداد بازدید : 155
سفیر ایران در ایرلند در دیدار با شهردار شیراز:

اولویت کارهای فرهنگی را به شیراز می دهیم

شهردار شیراز با سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایرلند، دیدار و در خصوص توسعه روابط و گسترش همکاری های دو شهر شیراز و دوبلین گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور در این دیدار، شیراز را روح جامع ایران خواند و گفت: ظرفیت های چند وجهی شیراز در زمینه های مختلف فرهنگی، هنری، علمی، ادبی، مذهبی و گردشگری این شهر را به آینه ای تمام نما از فرهنگ، تمدن و تاریخ ایران زمین تبدیل کرده است و این ویژگی می تواند زمینه اجرای برنامه های مشترک با پایتخت ایرلند را فراهم کند.

وی با بیان این مطلب که روابط بین شهرها طی سال های گذشته سرعت رو به رشدی یافته و تجارب چند دهه اخیر نشان می دهد مسیر مناسبی طی شده است، از برگزاری هفته های فرهنگی شیراز و دوبلین، انجام مطالعات دانشگاهی و آغاز همکاری های علمی و مدیریتی در حوزه شهری استقبال کرد.

مهندس اسکندرپور هوشمندسازی شیراز به ویژه در زمینه مدیریت ترافیک شهر را از برنامه های محوری و اولویت های مجموعه شهرداری دانست و گفت: زیرساخت های تحقق این امر فراهم شده، بررسی های اولیه انجام و طرح پیشنهادی راه اندازی تراموا در شیراز نیز توسط شهرداری درسدن آلمان ارائه شده است؛ در ادامه گسترش همکاری ها در این زمینه، ابعاد دیگر هوشمندسازی می‌تواند در دستور همکاری های دوجانبه شهر شیراز و کشور ایرلند قرار گیرد.

شهردار شیراز اقدام شهرداری برای اجرای شبکه فیبر نوری و ایجاد دیتاسنتر مرکزی در شیراز را نیز گامی مهم برای تبدیل این شهر به هاب منطقه جنوب کشور در زمینه نت برشمرد و خاطرنشان ساخت: با راه اندازی این پایگاه، شیراز جایگاه بالاتری در عرصه های ملی و بین المللی خواهد یافت که خود موجب اقبال عمومی از همکاری های بین المللی خواهد بود.

تقویت زیرساخت های فرهنگی با احداث مجموعه های بزرگ چندمنظوره همچون پردیس های سینمایی و آمفی تئاتر، اجرای پروژه های انرژی محور با رویکرد استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، احداث تصفیه خانه های محلی و برنامه ریزی برای مدیریت علمی منابع آب از دیگر مواردی بود که شهردار شیراز به عنوان بستر مناسب همکاری با شهرداری دوبلین ایرلند برشمرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایرلند نیز طی دیدار با شهردار شیراز، چشم انداز همکاری های شیراز و شهرهای ایرلند به ویژه پایتخت این کشور، «دوبلین»، را روشن عنوان کرد و گفت: جایگاه ویژه ای که شیراز در ایران و جهان دارد، چشم انداز روشنی را برای همکاری های آتی تعریف می کند.

دکتر مسعود اسلامی با تأیید اینکه امروزه شبکه شهرها جانشین شبکه دولت ها شده و شهرها بازیگران اصلی صحنه همکاری های بین المللی هستند، گفت: شیراز با پیشینه فکری، هنری و علمی که دارد، پایگاه مناسبی برای برنامه ریزی در حوزه های متعدد است از این رو اولویت کارهای فرهنگی و هنری سفارت ایران در ایرلند را به شیراز می‌دهیم.

وی با بیان این مطلب که ایرلند کشوری موفق در زمینه جذب و صدور سرمایه گذاری است و شهر دوبلین نیز در رتبه بندی جهانی، جزو20 شهر اول دنیا محسوب می شود، اظهار داشت: زمینه های فراوانی برای توسعه روابط اقتصادی این کشور با استان فارس و آغاز برنامه های مشترک فرهنگی، هنری و شهری به ویژه برگزاری هفته های فرهنگی، با شیراز وجود دارد که مستلزم شناخت دقیق و علمی و مبتنی بر تعامل های مدیریتی، تبادل دانش و تجربه و اعزام گروه های کارشناسی به دو شهر است.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: