شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

دوشنبه 05 شهریور 1397
0
تعداد بازدید : 150
استاندار فارس در جشنواره شهید رجایی:

رکن کارگزاری در جمهوری اسلامی ایران رضایت عمومی است/ خروجی عملکرد دستگاه های اجرایی باید جلب رضایت عمومی باشد

استاندار فارس با بیان این که رکن کارگزاری در جمهوری اسلامی ایران رضایت عمومی است، گفت: اگر مردم از مسئولان رضایت داشته باشند با امیدواری بیشتری برای رفع مشکلات و ایجاد آینده ای بهتر تلاش خواهند کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در بیست و یکمین جشنواره شهید رجایی استان افزود: پس از برگزاری 21 جشنواره شهید رجایی باید تاکید کنیم که مهم ترین موضوع ارزیابی کارگزاران دولت چگونگی ارائه خدمت به مردم است و خروجی عملکرد دستگاه ها باید جلب رضایت عمومی باشد.

وی ادامه داد: باید میزان اثربخشی برگزاری جشنواره های شهید رجایی در رضایت عمومی، خدمت رسانی به مردم و ارتقای نگاه مردم به نظام اسلامی سنجیده شود.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که هر دستگاه اجرایی ماموریت مشخصی دارد که بر اساس آن اهداف و موضوعاتی را تعریف و برای رفع مشکلات تلاش می کند، گفت: ارزیابی مدیران دستگاه های اجرایی باید براساس ماموریت های تعریف شده باشد و بر این اساس باید ماموریت ها و اهداف سازمانی به دقت و روشنی برای مدیران تبیین شود.

مهندس تبادار افزود: به خودارزیابی اعتقاد دارم به شرط این که برنامه های دقیق ارزیابی برای مدیران و کارکنان تعیین شود تا براساس شاخص های تعریف شده اقدام به خودارزیابی کنند.

وی ادامه داد: علاوه بر ارزیابی رسمی دستگاه های اجرایی باید نظرات مردمی و کسانی که دریافت کنندگان خدمات دستگاه های اجرایی هستند نیز مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: به عنوان مثال در موضوع اشتغال باید ارزیابی شود که عملکرد دستگاه های اجرایی تا چه حد در رونق اشتغال و تسهیل در زمینه جذب سرمایه گذاری موثر بوده است.

استاندار فارس با تاکید بر این که ارزیابی باید همراه با نگاه آموزشی و انگیزشی باشد و رضایت عمومی باید در آن لحاظ شود، گفت: سلامت اداری، شفافیت و مراوده صحیح با مردم از جمله مولفه هایی است که باید در ارزیابی دستگاه های اجرایی مورد توجه جدی قرار گیرد تا خدمات دستگاه های اجرایی برجسته تر از گذشته به مردم صورت گیرد.

مهندس تبادار با بیان این که نامه امام علی(ع) به مالک اشتر دارای برترین مضامین در زمینه نظام اداری است و در طول تاریخ بی نظیر است، اظهارکرد: در این نامه امیرالمومنین(ع) در موضوعات مختلف مانند تکریم تجار و  بازرگانان و تفاوت قائل شدن میان خطاکاران و افرادی که با سلامت فعالیت می کنند توصیه ها و رهنمودهای روشنگرانه ای ارایه می دهند که باید مورد توجه ما قرار داشته باشد.

وی گفت: دستگاه های برگزیده در جشنواره شهید رجایی باید در سال جاری تلاش و کارکرد بیشتری داشته باشند زیرا انتظار و توقعات از آن ها بالاتر است.

استاندار فارس با بیان این که رکن کارگزاری در جمهوری اسلامی ایران رضایت عمومی است، افزود: اگر مردم از مسئولین رضایت داشته باشند با امیدواری بیشتری برای رفع مشکلات و ایجاد آینده ای بهتر تلاش خواهند کرد.

مهندس تبادار با اشاره به این که با وجود تنگناهای اقتصادی طرح ها و  پروژه های زیادی در هفته دولت در جای جای استان فارس به بهره برداری می رسد، گفت: در هفته دولت سالجاری یک هزار و 323 طرح با دو هزار و 511 میلیارد تومان اعتبار در هفته دولت به بهره برداری می رسد و 8 طرح بزرگ با 11 هزار میلیارد تومان اعتبار نیز در دست اجرا داریم.

نماینده عالی دولت در استان فارس مشخصه برجسته شهید رجایی به عنوان شهید برتر کارگزار دولت را مردم دار بودن وی برشمرد و گفت: امیدوارم همه ما بتوانیم مردم دار باشیم و از فرصت مسئولیت و مدیریت برای خدمت بیشتر به مردم و جلب رضایت خداوند استفاده کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، در این مراسم از دستگاه های اجرایی، مدیران کل و کارمندان نمونه استان فارس تقدیر شد.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: