شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

پنجشنبه 18 مرداد 1397
0
تعداد بازدید : 130
شهردار شیراز در نود و هفتمین نشست شهرداران کلانشهرهای کشور:

مشهد، قم و شیراز مثلث زیارتی تشکیل دهند

شهردار شیراز در نود و هفتمین نشست شهرداران کلانشهرهای کشور گفت: به منظور تردد آسان تر زائران و تقویت و توسعه زیرساخت های گردشگری، می توان مثلث زیارتی با حضور شهرهای مشهد مقدس، قم و شیراز تشکیل داد و در این راستا طرح های مشترک فرهنگی اجرا کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس حیدر اسکندرپور در این نشست که به میزبانی شهرداری مشهد برگزار شد، افزود: با توجه به وجود تعداد زیاد پروازهای خارجی در فرودگاه های شیراز و مشهد، این دو شهر می‌توانند با برنامه‌ریزی و همفکری‌های میان مدت و بلندمدت، بسترهای مناسبی را برای رونق صنعت گردشگری و توسعه مراودات خود فراهم کنند.

وی با اشاره به تعدد و تنوع جاذبه‌های گردشگری شیراز خاطرنشان ساخت: در شهرهایی همچون شیراز، اصفهان و مشهد برای جذب گردشگران خارجی نیازمند زیرساخت‌های لازم هستیم. از این رو انتظار می‌رود در شهرهای گردشگر پذیر کشور، ظرفیت‌های بیشتری جهت توسعه و رونق این صنعت ایجاد شود.

شهردار شیراز در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان ساخت: طی سالیان گذشته بافت‌های تاریخی را معضلی شهری می‌دانستند، حال آنکه ما به بافت تاریخی شیراز به عنوان یک ثروت عمومی، ظرفیتی غنی و فرصتی طلایی برای جذب گردشگر نگاه می‌کنیم. در این راستا ۷ محور گردشگری را در محدوده بافت تعریف کرده‌ایم که بر اساس آن مسیرهای مختلف تاریخی و ارزشمند، با هماهنگی میراث فرهنگی احیا خواهد شد.

مهندس اسکندرپور با تاکید بر اینکه برای جذب گردشگر در بافت تاریخی باید زندگی را در آن جاری ساخت، افزود: بدین منظور در حال حاضر بیش از 86 پروژه گردشگری اقتصادی همچون هتل، رستوران، کافی شاپ و .... در بافت تاریخی شیراز در حال فعالیت هستند.
بررسی گزارش‌ها و مصوبات کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص مواد "لایحه مالیات بر ارزش افزوده" و تأثیر آن بر بودجه شهرداری‌ها، گزارش مهندس اسکندرپور شهردار شیراز در مورد تهیه "برنامه توسعه پایدار کلانشهرها" توسط شهرداری شیراز و تهیه و اجرای برنامه میان‌مدت توسعه پایدار و یکپارچه شهر شیراز و گزارش قاسم تقی‌زاده خامسی، شهردار مشهد در خصوص "مسائل و موضوعات مطرح در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی" از جمله موضوعات ارائه شده در نود و هفتمین نشست شهرداران کلانشهرهای کشور بود.

همچنین پیشنهاد عضویت یکی از شهرداران کلانشهرها در کمیسیون خاص امور کلانشهر تهران و سایر کلانشهرها در دولت، بحث و تبادل کارشناسی شهرداران در خصوص استمرار خدمات در شرایط تحریم و مشکلات اقتصادی کشور، نامه معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در خصوص اتوبوس‌های دربستی در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت از دیگر مواردی است که در این نشست مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

لازم به ذکر است که نود و هفتمین نشست ادواری "مجمع کلانشهرهای ایران" پنجشنبه ۱۸ مردادماه با حضور شهرداران کلانشهرهای ایران به میزبانی شهرداری مشهد برگزار شد.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: