شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

پنجشنبه 04 مرداد 1397
0
تعداد بازدید : 102
شهردار شیراز:

خط دو قطار شهری ظرف سه سال آینده به بهره برداری می رسد

شهردار شیراز در آیین ورود دستگاه حفاری مکانیزه TBM به ایستگاه رحمت خط دو قطار شهری گفت: تلاش مجموعه مدیریت شهری بر این است که خط دو قطار شهری ظرف سه سال آینده به بهره برداری برسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس حیدر اسکندرپور با اعلام این خبر افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده درصدد هستیم بلافاصله بعد از حفاری تونل، عملیات ریل گذاری و نصب تجهیزات ایستگاه ها را انجام دهیم و بهره برداری از خط دو را در فاصله زمانی پیش بینی شده آغاز کنیم.

وی خاطرنشان ساخت: امسال با تدبیر مجلس شورای اسلامی و به منظور تسریع در عملیات احداث خط دو قطار شهری 600 میلیارد تومان اوراق مشارکت فروخته خواهد شد.

شهردار شیراز با بیان اینکه در حال حاضر مسیر قانونی برای فروش اوراق مشارکت طی شده و تا پایان سال این مبلغ به پروژه تزریق خواهد شد، افزود: علی رغم محدودیت های موجود اما با فرصت پیش آمده عملیات احداث خط دو سرعت بیشتری می گیرد.

مهندس اسکندرپور با اشاره به اینکه دستگاه TBM از شهرک میانرود تا ایستگاه رحمت به طول 3 هزار و 650 متر را حفاری کرده است، گفت: تاکنون عملیات اجرایی 5 کیلومتر از خط دو انجام شده است که بخش ابتدایی خط نیازی به حفاری نداشت و از ایستگاه رحمت تا ایستگاه آزادی نیز دستگاه TBM باید سه هزار و 650 متر دیگر را حفاری کند.

بر اساس این گزارش، خط دو قطار شهری شیراز به طول 15 کیلومتر از شهرک میانرود آغاز و تا کلبه سعدی ادامه دارد. حفاری این خط از شهرک میانرود تا ایستگاه آزادی واقع در میدان آزادی با استفاده از دستگاه حفار مکانیزه TBM انجام و از ایستگاه آزادی  تا ایستگاه سعدی به دلیل جنس زمین به صورت سنتی انجام خواهد شد.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: