شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

شنبه 30 تیر 1397
0
تعداد بازدید : 109
شهردار شیراز در نشست امضای تفاهم نامه همکاری با بنیاد ملی نخبگان فارس:

باید به سمت اداره هوشمند شهر گام برداریم

شهردار شیراز در نشست امضای تفاهم نامه همکاری با بنیاد ملی نخبگان استان فارس عنوان کرد: با توجه به شرایط مالی شهرداری برای کاهش هزینه انجام امور باید به سمت اداره هوشمند شهر گام برداریم و در این مسیر از ایده های نخبگان استفاده خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور در این نشست ضمن تاکید بر لزوم مدیریت هزینه در مجموعه شهرداری گفت: با توجه به کاهش درآمد شهرداری و عدم امکان افزایش آن، باید تلاش کنیم مجموعه مدیریت شهری را با هزینه کمتری اداره کنیم و در این جهت از ایده ها و اختراعات نخبگان بهره می بریم.

وی دیدگاه حاکم بر مدیریت شهری را دیدگاهی مبتنی بر شنیدن و استفاده کردن از ایده های نو دانست و افزود: مدیران مجموعه شهرداری بر این باور هستند که باید برای خدمات رسانی هر چه بهتر به شهروندان از تفکرات جدید استفاده کرد اما عملیاتی شدن ایده های نوین نخبگان به مولفه های بسیاری بستگی دارد.

شهردار شیراز در این نشست با اشاره به مشکلاتی همچون بوروکراسی اداری در مسیر به ثمر رسیدن ایده های نخبگان خاطرنشان ساخت: مشکلات نباید باعث کم شدن علاقه و دلبستگی نخبگان نسبت به شهر و کشورشان شود، بلکه از نخبگان می خواهم ایده هایشان را پیگیری کنند و جلسات هم اندیشی با آنها نیز ادامه خواهد یافت.

مهندس اسکندرپور متناسب نبودن سطح مدرک تحصیلی با میزان دانش و مهارت های کارکنان همچنین نبود تفاوت بین دانشگاه های طراز اول و سایر دانشگاه ها در سیستم اداری را از جمله مشکلاتی دانست که سیستم  خدمات رسانی و پاسخگویی در مدیریت شهری را معیوب می کند.

رییس بنیاد ملی نخبگان استان فارس نیز در نشست امضای تفاهم نامه با شهرداری اظهار کرد: اگر نخبگان سکان اداره کشور را بر عهده بگیرند، شاهد تحول در مدیریت کشور خواهیم بود.

دکتر حبیب شریف با اشاره به اینکه هم اکنون تعدادی از اختراعات نخبگان که همسو با اقدامات شهرداری است به مرحله تجاری سازی رسیده اند، گفت: بسیاری از نخبگان و مخترعین در صدد حل مشکلات شهر شیراز و هموارسازی مسیر ارائه خدمت توسط شهرداری هستند.

وی ضمن برشمردن تعدادی از اقدامات مجمع خیرین نخبه پرور شهر شیراز عنوان کرد: خیرین باید در زمینه های نرم افزاری همانند حمایت مادی و معنوی از نخبگان نیز پیش قدم شوند تا شاهد کارآفرینی، توسعه اشتغال و ... باشیم.

همچنین تعدادی از نخبگان حاضر در این نشست ضمن ارائه ایده ها و اختراعات خود در زمینه های مختلف مدیریت شهری، مصرف انرژی و ... بر لزوم تشکیل اتاق فکری متشکل از مشاورین جوان برای تولید اندیشه های نو تاکید کردند.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: