شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

یکشنبه 24 تیر 1397
0
تعداد بازدید : 94
شهردار شیراز:

طرح جامع نور پردازی شیراز اجرایی می شود

شهردار شیراز در دیدار با شهردار و معاونین شهرداری منطقه ۵ از اجرای طرح جامع نورپردازی شهر شیراز با هدف بازآفرینی هویت شهری، توسعه کارآمد اقتصادی، تقویت حیات مدنی و سرزندگی شبانه شهر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور افزود: شب های شیراز، روشن نیست و زندگی شبانه در این شهر رونقِ چندانی ندارد. در حال تدوین "طرح جامع نور شیراز" هستیم تا بتوانیم تا پایان امسال با اجرای این طرح روشنایی، زیباییِ نمای شهری، امنیت شبانه و سرزندگی را به شهر و شهروندان هدیه کنیم و عید 98، نوروزی روشن و نورانی برای شهر رقم بزنیم.

شهردار شیراز با بیان این مطلب که اصلاح رویکرد و تغییر نگرش به شهرداری از مهم‌ترین اهداف مدیریت شهری است، عنوان کرد: تحقق شهر پایدار با رویکرد عدالت محور نیازمند تعامل و همراهی همه دستگاه ها و افراد تاثیر گذار در شهر است.

وی با تاکید بر اینکه مدیران مجموعه شهرداری باید در اداره امور شهر با نگاه راهبردی، زمینه افزایش مشارکت شهروندان را فراهم کنند، اظهار داشت: چنانچه رویکرد مجموعه مدیریت شهری توجه ویژه به موضوع شهر و شهروند باشد، قطعا موفقیت‌های بسیاری کسب خواهد کرد. امروز شهرداری به یک سازمان اجتماعی شهروند محور تبدیل شده که خواسته‌های مردم به عنوان صاحبان اصلی شهر پایه و اساس برنامه‌های آن را تشکیل می‌دهد، در همین راستا پروژه های عمرانی، فرهنگی و اجتماعی باید بر اساس نیاز شهروندان تعریف شود

شهردار منطقه ۵ نیز در این دیدار با اشاره به اینکه این شهرداری با 22 هزار هکتار حریم دارای بیشترین حریم شهری در محدوده شیراز است، گفت: حرائم یک تهدید جدی است اما این تهدید می تواند با تعریف پروژه های سرمایه گذاری این به فرصت و موتور محرک توسعه شهر شیراز خصوصا این منطقه تبدیل شود.

مهندس مسعود طهماسبی افزود: 18روستا در حریم شهرداری منطقه 5 وجود دارند که در آنها ساخت و سازهای غیر مجاز خارج از طرح هادی روستا انجام شده، از این رو نیازمند طرح ساماندهی حریم هستند.

وی با اشاره به اینکه بودجه عمرانی شهرداری منطقه 5 در سال جاری 150 میلیارد ریال است به تشریح پروژه های این منطقه پرداخت و گفت: سرای محله کوشک میدان با هدف توانمند سازی محلات با مساحتی بیش از یک هزار و سیصد متر مربع درحال ساخت است و به مناسبت هفته دولت به بهره برداری می رسد.

مهندس طهماسبی احداث بوستان های بنی هاشمی، معراج، دولت غربی، تعریض و پیاده روسازی بولوار قائم (عج) و بلوار 45 متری دولت را از دیگر پروژه های عمرانی این منطقه برشمرد و تصریح کرد: امیدوارم با اجرای پروژه های عمرانی، خدماتی و طرح های سرمایه گذاری گام های موثری جهت توسعه محدوده شهرداری منطقه پنج برداشته شود.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: