شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

یکشنبه 19 دی 1400
0
تعداد بازدید : 21
استاندار فارس در جلسه شورای حفاظت منابع آب استان:

مدیریت مطلوب آب مستلزم توجه به تالاب ها است

استاندار فارس گفت: مدیریت مناسب و مطلوب در حوزه آب، مستلزم توجه ویژه به موضوع تالاب ها و تلاش برای حفظ و احیای آن ها است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمد هادی ایمانیه در جلسه شورای حفاظت منابع آب استان با بیان اینکه وجود آب، جامعه پرنشاط و و پرطراوت را رقم می‌زند، اظهارداشت: کمبود آب و خشکسالی موجب افسردگی و دلمردگی در جامعه می شود.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه در سفر دکتر قالیباف رئیس محترم مجلس شورای اسلامی با بالگرد به شهرستان نی ریز توضیحات مبسوطی در خصوص وضعیت دریاچه بختگان ارائه شده است، افزود: امیدواریم در بودجه ۱۴۹۱ شاهد رشد فوق العاده بودجه احیای دریاچه های بختگان، پریشان و سایر تالاب های استان فارس باشیم.

وی با بیان اینکه قرارگاه آب استان به زودی راه اندازی خواهد شد، ادامه داد: در این قرارگاه که به همه مسائل مربوط به آب رسیدگی می شود همه دستگاه های مسئول در سطح استان و شهرستان ها حضور خواهند. است و به صورت روزانه مشکلات این حوزه بررسی خواهد شد.

استاندار فارس با اشاره به اینکه کارگاه آموزشی دقیقی در حوزه های مختلف مربوط به آب برای مدیران شهرستانی برگزار خواهد شد، گفت: مدیران شهرستانی افسران خط مقدم پیگیری مسائل حوزه آب هستند و خودشان مباحث این حوزه را پیگیری خواهند کرد.

دکتر ایمانیه تاکید کرد: مطالعات دانشگاه شیراز در خصوص احیای تالاب بختگان بسیار مفید است و باید به همه تالاب های استان فارس گسترش یابد.

نماینده عالی دولت در استان فارس ادامه داد: استفاده از پساب شهر نیریز توسط مجتمع فولاد، احداث خط آنتنی انتقال آب از سیرجان به نیریز و عدم بهره برداری مجتمع های صنعتی از آب مخزن سد چشمه عاشق و اختصاص آن به کشاورزی به منظور کاهش استفاده از آب‌های زیرزمینی از تصمیماتی بوده است که به منظور حفظ منابع آب در شهرستان نی‌ریز اتخاذ شده است.

وی با بیان اینکه رهنمود های مقام معظم رهبری تکلیف همگان را در زمینه حفاظت از منابع آب مشخص کرده است، اظهارداشت: عدم توجه به خشکی تالاب ها، موجب ایجاد کانون های ریزگرد و بروز مسائل امنیتی در بعضی مناطق شده است.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه اقداماتی که در حوزه آب صورت می‌گیرد باید همراه با مطالعات علمی بوده و به صورت همه جانبه انجام شود، تصریح کرد: این اقدامات باید در همه استان صورت گرفته و به صورت جهانی و با مشارکت مردم انجام گیرد.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: