شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

شنبه 18 دی 1400
0
تعداد بازدید : 17
استاندار فارس در دیدار با اعضا هیئت مدیره نظام مهندسی استان:

سازمان نظام مهندسی فارس به الگویی برای کشور تبدیل شود

استاندار فارس با تاکید بر اینکه سیاست‌گذاری کلان بدون تعارض منافع در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس حائز اهمیت است، اظهار کرد: این رویکرد فارس را به الگویی برای کشور در همه ابعاد مهندسی تبدیل می‌کند که شایسته جایگاه این استان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس دکتر محمد هادی ایمانیه در دیدار با رئیس و اعضا هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی استان فارس، به بررسی مسائل و موضوعات این حوزه پرداخت.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه سیاست‌گذاری کلان بدون تعارض منافع در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس حائز اهمیت است، اظهار کرد: این رویکرد فارس را به الگویی برای کشور در همه ابعاد مهندسی تبدیل می‌کند که شایسته جایگاه این استان است.

وی با اشاره به اینکه جهش ملی مسکن یکی از موضوعات درخور توجه در دولت سیزدهم است، عنوان کرد: با توجه به اینکه تجربه ساخت مسکن مهر در دسترس است، سازمان نظام مهندسی می‌تواند با در نظرگرفتن نقاط ضعف آن پروژه از تکرار مجدد آن مشکلات جلوگیری کند.

وی خاطرنشان کرد: البته این مسئله برکات و نقاط قوت پروژه مسکن مهر را زیر سوال نمی‌برد اما گاه تنها درصد ناچیزی از اشتباهات، نقاط قوت پروژه های اثر گذار را نیز تحت الشعاع قرار می‌دهد.

استاندار فارس با تاکید بر اهمیت ایمن سازی ساختمان‌ها اظهار کرد: در زمان وقوع حوادثی همچون سیل، زلزله، آتش‌سوزی و ... اهمیت این موضوع بیش از پیش مشخص می‌شود؛ بنابراین سازمان نظام مهندسی باید بدون هیچ گونه چشم پوشی موضوع ایمن سازی ساختمان ها را مد نظر قرار دهد.

دکتر ایمانیه از اعضا سازمان نظام مهندسی خواست راهکارهای عملیاتی برای تقویت ایمنی و نگهداری ساختمان های که در گذشته ساخته شده است را ارائه دهند.

دکتر ایمانیه تاکید کرد: تدابیر لازم در موضوع ایمن سازی ساختمان ها باید با در نظر گرفتن توامان علم و توان اجرایی اتخاذ شود.

استاندار فارس با بیان اینکه عدم رعایت قوانین از سوی بعضی مراجع در زمان صدور پروانه از دیگر انتقادات نظام مهندسی است، عنوان کرد: یکی از دلایل این موضوع، نحوه اداره شهرداری‌ها و تامین درآمد از تراکم فروشی و... است؛ بنابراین سازمان نظام مهندسی فارس می‌تواند با ارائه راهکارهایی، شیوه های تخصصی برای مدیریت کلان شهرهای کشور ارائه دهد.

ساخت و سازهای حاشیه شهر شیراز از دیگر مواردی بود که در این جلسه مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

نماینده عالی دولت در استان فارس یادآور شد: این موضوع باید از دو زاویه برنامه ریزی شود و مد نظر قرار گیرد.

وی ادامه داد: ساماندهی ساخت و سازهای انجام شده و پیشگیری از افزایش مهاجرت به حاشیه شهر شیراز باید همزمان مورد توجه باشد.

استاندار فارس از اعضا هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی خواست در ساخت و سازها به معماری ایرانی و اسلامی توجه ویژه داشته باشند.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: