شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

پنجشنبه 16 دی 1400
0
تعداد بازدید : 18
استاندار فارس در مراسم بزرگداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی:

استان فارس در کنار ظرفیت های بالا محرومیت فراوانی دارد

استاندار فارس گفت: این استان دارای ظرفیت های بالا در زمینه های مختلف است اما از محرومیت های فراوانی رنج می برد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در مراسم بزرگداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در شهرستان نیریز برگزار شد، اظهارداشت: نیریز ۵۰۰ شهید تقدیم اسلام و میهن کرده است و مردم این شهرستان به دیانت، ولایت پذیری و تلاش برای توسعه کشور معروف هستند.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه این استان با ۳۶ شهرستان دارای بالاترین تقسیمات کشوری است، افزود: فارس استانی چهار فصل است که اختلاف دمای شمال و جنوب آن به ۳۵ درجه می رسد و ۹۰۰ کیلومتر فاصله بین جنوب و شمال این استان است.

وی با اشاره به اینکه فارس، اولین استان باغداری، دومین استان کشاورزی و دومین استان معدنی ایران است، ادامه داد: معادن ارزشمند از نظر تعداد و تنوع در شهرستان نی ریز کم نظیر و بسیار برجسته هستند.

استاندار فارس با تاکید براینکه در زمینه فرهنگ و تمدن اسلامی، فارس بزرگانی را به جامعه تقویم کرده است که بی نظیر بوده اند، افزود: سومین حرم اهل بیت(ع) در ایران و ظرفیت های بسیار بالا در زمینه های مختلف در استان فارس وجود دارند.

دکتر ایمانیه با اشاره به اینکه بزرگترین بحران استان فارس آب است، تصریح کرد: ده سال خشکسالی در این استان حاکم بوده است و وجود چاه های غیرمجاز، مصرف بی‌رویه، عدم احداث کانال های انتقال آب از سدها، هدر‌ رفت آب و خروج آب از استان از جمله دیگر عوامل بروز خشکسالی و کم آبی در فارس است.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه مردم استان از منافع ناشی از معادن غنی این استان محروم هستند، گفت: سهم ۱۵ درصد استان به فارس بر نمی گردد، اقداماتی برای ایفای مسئولیت اجتماعی توسط بهره برداران معادن صورت نمی گیرد، پرداخت حقوق شهرستان ها انجام نمی شود و صنایع پایین دستی معادن ایجاد نشده است.

وی با تاکید بر این که برای حمایت از سلامت هشت دهک جامعه، راهی بجز حمایت از بیمارستان های دولتی نداریم و در این زمینه باید هزینه کنیم، تصریح کرد: مخالف بیمارستان های خصوصی نیستیم ولی شهرستان ها بیمارستان خصوصی ندارند و به شرطی می توانیم انتظار حفظ پزشکان در‌ شهرستان‌ها را داشته باشیم که از بیمارستان‌های دولتی حمایت کنیم.

استاندار فارس تاکید کرد: بدون بودجه بیشتر با تدبیر، می‌توانیم زمینه ارتقای سطح کیفیت سلامت کشور را فراهم کنیم.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: