شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

چهار شنبه 15 دی 1400
0
تعداد بازدید : 21
استاندار فارس تاکید کرد:

جهش اشتغال نیازمند توجه به شهرک های صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی است

استاندار فارس گفت: اگر قرار است جهشی در ارتباط با سرمایه گذاری و اشتغال ایجاد شود، باید توجه ویژه به شهرک های صنعتی فعال در سطح استان شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه، در حاشیه بازدید از کارخانه های صنعتی فعال در منطقه ویژه اقتصادی و شهرک صنعتی شیراز با تاکید بر این مطلب که اگر بنا است جهشی در ارتباط با سرمایه گذاری و اشتغال ایجاد شود، باید توجه ویژه به شهرک های صنعتی فعال در سطح استان شود گفت: با توجه به ضرورت اهمیت صنعت و سرمایه گذاری به عنوان نیازهای جهش در بحث اشتغال و کارآفرینی بازدید از بزرگترین شهرک صنعتی استان در شهر شیراز و واحد‌های صنعتی منطقه ویژه به همراه مدیران دستگاه های اجرایی در دستور کار قرار گرفت.

دکتر ایمانیه با بیان اینکه مشکلات موجود در کارخانه های شهرک‌های صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی عمدتا به زیر ساخت هایی ازجمله تامین برق برمی گردد افزود: اگر بنا باشد واحد‌های صنعتی فعالیت های خود را توسعه بدهند نیازمند تامین زیرساخت ها هستند.

نماینده عالی دولت در استان فارس تصریح کرد:در زمینه تامین برق طی هماهنگی با شرکت توزیع برق و مشارکت منطقه ویژه اقتصادی این نیاز مرتفع می گردد.

همکاری و هماهنگی با نمایندگان مردم فارس در مجلس و بانک مرکزی برای رفع مشکلات ارزی و بانکی واحد‌های صنعتی استان از جمله موارد دیگری بود که استاندار فارس به آن پرداخت.

دکتر ایمانیه دربازدید از محل بیمارستان درحال ساخت حضرت فاطمه معصومه (س) واقع در شهرک بهارستان (میانرود)گفت: با وجود تامین زمین احداث بیمارستان اما عملیات اجرایی به دلیل یکسری از مشکلات تاکنون شروع نشده است   .

او از هماهنگی بین شورا، شهرداری و اداره راه و شهرسازی و همراهی استانداری فارس برای آغاز به کار ساخت این پروژه از هفته آینده خبر داد.

ایمانیه با اشاره به ظرفیت ۷۰۰ تخت خوابی این بیمارستان درباره اعتبار ساخت این مرکز درمانی گفت: برای هر تخت بیمارستانی ۲میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است که تامین هزینه ۳۰۰ تختخواب آن در مصوبات سفر دولت به استان فارس دیده شده است.

به گفته استاندار مدت زمان ساخت این بیمارستان با تامین اعتبار ۳ تا ۵ سال است.

ایمانیه از میدان مرکزی دام در مجاورت شهرک صنعتی شیراز نیز بازدید کرد و به بررسی مشکلات آن منطقه پرداخت و در این خصوص گفت: به دلیل اهمیت سلامت مردم و نزدیکی این میدان در مجاورت شهر شیراز طی هماهنگی بین ارگان های مربوطه مقرر شد اقداماتی کوتاه مدت با مدیریت فرمانداری و جهاد کشاورزی برای رفع مشکلات فوری انجام و اقدامات بلند مدتی نیز صورت بگیرد که پیشنهاد این است که برای احداث شهرک میدان دام در فاصله بیشتری نسبت به شهر شیراز اقدام شود.

دکتر ایمانیه درباره قطع گاز کارخانه سیمان قیر و کارزین نیز گفت: در فصل سرد سال اولویت اول تامین گاز خانگی است که به دلیل برودت هوا و افزایش مصرف خانگی شاهد کاهش مصرف گاز این کارخانه ها هستیم.

استاندار فارس با بیان اینکه اکثر کارخانه های تولید سیمان در سطح استان دارای سوخت دوم هستند گفت: در کاهش و قطعی گاز از مازوت استفاده می کنند اما کارخانه سیمان قیر و کارزین به این دلیل که از ابتدا تعهد سازمان حفاظت محیط زیست را مبنی بر سوخت گاز دارد نتوانسته سوخت دوم را جایگزین کند و پیگیر رفع این مشکل هستیم تا با گرفتن تعهد ازکارخانه سیمان که سوخت دوم را جایگزین کند.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: