شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

دوشنبه 14 فروردین 1396
0

نطق پیش از دستور مهندس رضا محمدیان در دویست و نهمین جلسه عادی شورای اسلامی شهر شیراز مورخ 96/01/14

بسمه‌تعالی

ضمن عرض تبریک سال جدید و فرا رسیدن ماه مبارک رجب خدمت شهروندان و حضار گرامی نکاتی چند را عرض می‌نمایم:

اول؛ با توجه به تاکید مجدد مقام معظم رهبری بر ادامه روند توجه به اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال و تولید ملی به طور قطع همکاری هماهنگ دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها و کاهش بروکراسی اداری در صدور مجوزات و حمایت از بخش خصوصی و تولید کننده و همچنین اولویت مصرف نقدی اجناس داخلی توسط ارکان مختلف دولت و جلوگیری از قاچاق کالا و توجه به ظرفیت عظیم معادن کشور بسیار موثر است. متاسفانه گاهی مشاهده می‌شود اجناس مورد نیاز بخش‌های دولتی به صورت "ال‌سی" یا نقدی از شرکت‌های خارجی خریداری می‌شود اما همان کالا در صورت خرید داخلی، به صورت غیرنقدی و اقساط بلندمدت خرید می‌شود که قطعاً در کاهش توان تولیدکننده تاثیر دارد. در همین راستا شهرداری شیراز نیز باید جهت خرید کالاهای ایرانی مصرفی خود و حمایت از واحدهای تجاری فروشنده کالای ایرانی اقدامات لازم را انجام دهد که پیشنهاد می‌نمایم مغازه‌هایی که صرفاً عرضه کننده کالای ایرانی هستند از تخفیف عوارض شغلی بهره‌مند شوند.

دوم؛ از تلاش شهردار محترم شیراز، مدیران و شهرداران مناطق و خصوصاً تیم معاونت محترم مالی و اقتصادی در ماه‌های انتهایی سال گذشته به جهت مدیریت مطلوب و جذب نقدینگی مناسب و تسویه حساب کامل پروژه‌های اوراق مشارکت سال 91 و تملک آن پروژه‌ها به نفع مردم شهر شیراز تشکر و قدردانی می‌نمایم و ان‌شااله ادامه روند این تلاش تا پایان فصل کاری بودجه 95 به تحقق کامل آن منتهی خواهد شد.

لازم به توضیح است تسویه حساب پروژه اوراق مشارکت سال 90 به مبلغ 145 میلیارد و سال 91 به مبلغ 180 میلیارد تومان به همراه سود آنها طی دوسال گذشته و تملک این پروژه‌ها به نفع شهرداری و مردم شهر با توجه به اینکه بخشی از این پروژه‌ها با هدف احداث پارکینگ‌های عمومی و رفع محرومیت از نقاط محروم شهر اجرا شده تاثیر مثبتی در پیشرفت روند عمرانی در کلانشهر شیراز داشته است.

سوم؛ حمایت دستگاه‌های مختلف از جمله اداره اوقاف و معاونت فرهنگی شهرداری از برگزاری مراسم اعتکاف قدم مثبتی در افزایش معنویت و مسائل اخلاقی جامعه خواهد بود ضمن آنکه معاونت فرهنگی شهرداری باید از برگزاری این تجمعات معنوی در راستای آموزش فرهنگ و اخلاق شهروندی نیز استفاده نماید.

در نهایت شهادت سه نفر از دلیرمردان سپاه فجر در جبهه سوریه و خطوط مقاومت را به خانواده‌های معزز و مکرم ایشان تبریک و تسلیت گفته و همچنین در مورد درگذشت ناگهانی جناب آقای ولوی مدیرکل محترم محیط زیست استان فارس نیز ابراز تاسف می‌نمایم.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: