شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

دوشنبه 16 اسفند 1395
0

نطق پیش از دستور مهندس رضا محمدیان در دویست و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز مورخ 95/12/16

بسمه‌تعالی

ضمن عرض سلام نکاتی چند را خدمت حضار و شهروندان گرامی عرض می‌کنم.

اول: دولت محترم باید نسبت به برخورد قاطع با سوداگران و دلالان بازار برای کنترل قیمت‌ها به ویژه در ایام نوروز برنامه‌ریزی منسجم داشته باشد تا مردم دچار مشکل نشوند. در ایام عید باید اقلام با تخفیف و در حراج‌های ویژه به مردم ارائه شود تا مردم و به ویژه کودکان از اقشار مختلف، طعم شیرین سفره عید را بچشند و حداقل روزهایی را با آرامش بیشتر در کنار خانواده بگذرانند از این رو مسئولان باید از فعالیت دلالان و فرصت‌طلبان که با ترفندهایی، اقلام و کالاهای مورد نیاز مردم را چند برابر می‌کنند و کام مردم را در ایام آغازین سال نو تلخ می‌کنند، جلوگیری نمایند.

دوم: یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد شهر شیراز آب و هوای سالم و سرسبزی آن است و یکی از دلایل اینکه شهر شیراز در بین کلان‌شهرها از آب و هوای پاک برخوردار است و در مقایسه با سایر کلان‌شهرها آلودگی کمتری دارد، وجود همین درختان است از این رو برای حفظ این مزیت توجه به درختکاری مخصوصاً در این زمان که هفته منایع طبیعی و ایام درختکاری است، ضرورت دارد. از آنجا که دین ما بر درختکاری و حفظ محیط زیست و استفاده مطلوب از درختان تاکید فراوانی دارد بنابراین بر هریک از ما لازم است که به این موضوع اهمیت داده و در ترویج و فرهنگسازی درختکاری تلاش کنیم جرا که با کاشت تنها یک درخت توسط هر شهروند آینده شهرمان در سرسبزی، زیبایی و سلامت آن تضمین می‌شود. اگر از جمعیت یک و نیم میلیون نفری شهر شیراز، یک میلیون نفر در امر کاشت یک درخت همکاری کنند ٤٠٠ هکتار به فضای سبز شهری افزوده می‌شود که در صورت تکرار چند ساله این فعالیت، تحول زیست‌محیطی بزرگی در این کلان شهر رقم می‌خورد.

سوم: ورود مسافران نوروزی به شهر شیراز برای این شهر یک فرصت تلقی می‌شود بنابراین باید توجه داشته باشیم که با ارائه راهکارهای مختلف امکان مسافرت در بقیه ایام سال را نیز فراهم آوریم. از این رو باید از این فرصت نهایت استفاده را از معرفی جاذبه‌های شهرمان و توانمندی‌های آن در عرصه‌های مختلف استفاده کنیم. بنابراین لازم است تمامی دستگاه‌ها در این ایام ضمن ارائه خدمات هرچه بهتر به شهروندان و میهمانان نوروزی، در جهت رفع کمبودها در مراکز زیارتی، تفریحی، پارک‌ها و اماکن دیگر اقدام و همچنین با جلوگیری از حفاری‌های سطح شهر و ایجاد فضاسازی‌های مناسب در جهت زیباسازی و استقبال از سال نو و میهمانان نوروزی تلاش کنند.

چهارم: با توجه به اینکه دوران طلایی ساخت و ساز در کشور به اتمام رسیده است شهرداری باید برای خروج از وابستگی به عوارض تدابیر جدی بیاندیشد، در این راستا مدیران شهرداری باید برای تحقق بودجه و به دست آوردن و جذب 100درصدی آن تمام تلاش خود را در تعریف و تقویت منابع درآمدی جدید و تقویت منابعی به غیر از عوارض ساختمانی به کار ببندند و از آنجا که درآمد تنها دریافت نقدینگی نیست بلکه مدیریت هزینه، مدیریت صرفه و صلاح و مدیریت پایاپای خدمات و کالا و رفع نیاز طرف مقابل را نیز شامل می‌شود، شهرداری می‌بایست مسیرهای جدیدی را در بحث جذب سرمایه برای اجرای پروژه‌های عمرانی، خرید مصالح، خرید خدمات و ... تعریف کند.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: