شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

دوشنبه 02 اسفند 1395
0

نطق پیش از دستور مهندس رضا محمدیان در دویست و پنجمین جلسه عادی شورای اسلامی شهر شیراز مورخ 95/12/02

بسمه تعالی

 با عرض سلام و تسلیت د هه فاطمیه نکاتی چند به عرض می‌رسانم:

اول: تلاش شبانه‌روزى مدیران حوزه معاونت فنی و عمرانى و سازمان قطار شهرى شهردارى شیراز در طى ٣ روز گذشته قابل تحسین بود که با تلاش مدیران شهردارى و آتش‌نشانى خیابان زند باریک مرمت شده و صبح فردا بازگشایى مى‌شود که بحمدلله در بارندگى‌هاى اخیر شیراز به جز فرونشست خیابان زند باریک در پى شکست لوله انتقال آب‌هاى سطحى و ریزش قطر یک مترى سقف ایستگاه وکیل به دلیل حجم بارندگى‌ها مورد حاد دیگرى حادث نشد.

دوم: در چهار سال گذشته مبلغ 60 میلیارد تومان براى لوله‌گذارى، اصلاح جداول و سرپوشیده کردن کانال‌ها و مبلغ ٢٠ میلیارد تومان به ایمن‌سازى و دیواره‌گذارى رودخانه در شورا مصوب و توسط شهردارى هزینه شده است، اما متاسفانه از آبى که در مسیر رودخانه در بارندگى‌هاى اخیر جارى شد، نتوانستیم استفاده مطلوب به منظور ذخیره‌سازى آب در طرح آبخیزدارى و استفاده از آن براى جریان داشتن آب در رودخانه خشک در فصل تابستان داشته باشیم که این موضوع ضرورت احداث سد تنگ سرخ را نشان مى‌دهد. اگر مانند بعضى از شهرها مانند جهرم شدت بارندگى بیشتر بود و یا حجم ١٥٠میلى‌مترى بارندگى در دو روز اتفاق افتاده بود ممکن بود خطرات مالى و جانى براى مردم شیراز ایجاد شود و سئوال اینجاست در صورت بروز چنین حوادثى آیا آن سازمان مطبوعى که از احداث سد تنگ سرخ در یکى دو سال گذشته جلوگیرى کرده جوابگوى شهروندان شیراز بود یا خیر؟

سوم: در زمان خطر نمى‌شود آموزش داد، از این رو شهردارى باید در خصوص فرهنگ‌سازى و آموزش شهروندى در مواقع بحرانى وارد عمل شود. بحث آموزش مردم در زمان وقوع حوادث و عدم ایجاد ترافیک در آن زمان توسط شهردارى با همکارى رسانه ها بسیار ضرورى است چرا که متاسفانه در بارندگى اخیر تیم امدادرسان به جهت رسیدگى به وضعیت نوجوان 15 ساله‌ای که دچار حادثه شده بود براى عبور از بلوار چمران به دلیل حضور مردم و مسدود شدن خیابان، مشکل داشت که در نهایت متاسفانه آن نوجوان جان خود را از دست داد.

در این بارندگی و با جاری شدن آب در رودخانه افراد زیادى روى پل‌ها و حاشیه رودخانه و حتى در برخى موارد در بستر رودخانه مشغول سلفى گرفتن و فیلم‌بردارى بودند که کنترل و هدایت این افراد برای سازمان آتش‌نشانی و نیروهای اجرایی شهرداری بسیار سخت بود.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: