شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

دوشنبه 18 بهمن 1395
0

نطق پیش از دستور مهندس رضا محمدیان در دویست و دومین جلسه عادی شورای اسلامی شهر شیراز مورخ 95/11/18

بسمه تعالی

ضمن عرض تبریک ایام مبارک دهه فجر و عرض تسلیت فرا رسیدن دهه فاطمیه (س) نکاتی را خدمت حضار و شهروندان گرامی عرض می‌کنم.

1- انسان‌هایی که می‌خواهند نامشان در تاریخ ماندگار باشد یا باید به نیکی از آنها یاد شود یا بدی. که رئیس جمهور جدید آمریکا ظاهراً راه دوم را انتخاب کرده که البته ایشان با توجه به سوابقش با اخلاق و آداب و نیکی آشنایی خاص ندارد اما در مقابله و تهدید مسلمانان و خصوصاً شیعیان و ایران باید محتاط عمل کند گرچه تقابل او در این چند هفته موجب محبوبیت بیشتر مسلمانان شده و این طبیعی است که مردم دنیای امروز خیلی به توحش و حرف‌های غیرمنطقی علاقه‌ای ندارند و دوران کابویی‌گری به پایان رسیده است.

اما آقای ترامپ یادت باشد وقتی از گزینه‌های روی میز حرف می‌زنی بدان که خصوصاً گزینه‌های شیعیان روی میز جا نمی‌شود این گزینه‌ها در عشق وافر شیعه در قلوبشان به اهل بیت است، در روحیه شهادت طلبی و عدم ترس از بنده‌های شیطان است که گاهی به حضوری در چند ده کیلومتر راهپیمایی اربعین حسینی تبلور می‌کند و گاهی در راهپیمایی‌های میلیونی 22 بهمن و روز قدس و دیگر ایام الله و گاهی هم در حماسه‌آفرینی‌های مدافعان حرم در خطوط مقاومت، پس مواظب باش !!!

2- دوستان عزیز چند سالی است که فارس در خشکسالی به سر می‌برد و بارندگی‌های اخیر نیز تاثیر چندانی بر رفع این خشکسالی نداشته است. مدتی است کمپین حمایت از دریاچه بختگان توسط تعدادی از شهروندان فهیم تشکیل شده اما افسوس و ای کاش کمپینی داشتیم بین مدیران استان و نمایندگان محترم، جهت پیگیری اختصاص اعتبارات مناسب به منظور احداث و تکمیل و راه‌اندازی سیستم‌های تصفیه فاضلاب در شهرهای بزرگ استان به خصوص در شهرهای مجاور دریاچه‌های بختگان و طشک آباده و پریشان و مهارلو به جهت تامین آب مورد نیاز این دریاچه‌ها و فضای سبز شهرها، تخصیص اعتبار خشکسالی به جهت حمایت از کشاورزان و باغداران آسیب‌دیده، پیگیری تغییر الگوی کشت و ایجاد کارگاه‌های صنایع دستی و هنری و دامپروری و غیره در روستاها و شهرهای کوچک به جهت جلوگیری از مهاجرت بیشتر آنها و ایجاد معضل حاشیه‌نشینی، اختصاص وام‌های بلاعوض و یا کم‌بهره برای مکانیزه کردن آبیاری باغات و مزارع و اجرای طرح‌های آبخیزداری، تبلیغات مشترک کل دستگاه‌ها برای صرفه‌جویی در مصرف آب و تدوین قوانین تنبیهی و تشویقی و دیگر مواردی که شاید در تمام این زمینه‌ها اقداماتی انجام شده باشد اما کافی نیست. و ای کاش صدای کمپین گیاهان، درختان و جانوران مختلف در سطح استان و صدای کمپین داغ دل کشاورزان و دامداران خصوصاً سالخوردگان، آنها که در حال از دست دادن دارایی‌هایشان هستند و مدت زیادی از تشکیل این کمپین‌ها به صورت نانوشته می‌گذرد شنیده می‌شد. و ای کاش در نهایت کمپینی بین مردم و مسئولین برای تلاش در جهت کم کردن اثرات خشکسالی بر فارس تشکیل می‌شد.

3- ظاهراً مراسم مربوط به پایتخت جوانان جهان اسلام در شیراز برگزار شد اما چند سئوال از مسئولین برگزار کننده آیا با توجه به موارد اتفاق افتاده محتوای جلسه همخوانی با اسلام داشت؟ آیا برنامه‌ای برای این یک سال تدوین شده و در این مراسم رئوسش اعلام شد؟ و آیا با توجه به جایگاه سومین حرم اهل بیت علیهم‌السلام و عنوان اطلاق شده قرار است الگوهای اسلامی از بایدها و نبایدهای جوانان را، به جهان اسلام معرفی کنیم؟ آیا قرار است از الگوهای ماندگار جوانان مسلمان از شهید حسین فهمیده گرفته تا شهید همت، شهید باکری، شهید اعتمادی، شهید دوران و غیره تا شهدای دهه هفتادی خطوط مقاومت الگوبرداری شود؟ آیا و آیا و آیا و آیا صرفاً قرار است به مناسبت‌های مختلف پرچمی بالا و پایین شود و برنامه‌هایی جنگ‌وار با حضور محدودی از جوانان برگزار شود به طور قطع در صورت برنامه‌ریزی مطلوب از این فرصت می‌توان علاوه بر تدوین برنامه‌های فرهنگی و عملیاتی جهت ایجاد الگوهای ماندگار، شیراز را با توجه به جایگاه سومین حرم اهل بیت علیهم‌السلام تبدیل به مرکزی دائمی برای ارتباط جوانان مسلمان خصوصاً شیعه از تمام کشورهای منطقه نمود و قطعاً ایجاد این ارتباط با استفاده از پتانسیل نخبگان و رسانه‌های محترم می‌تواند در تقویت مابقی پتانسیل‌های شهر و استان نیز موثر باشد.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: