شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

دوشنبه 03 آبان 1395
0

نطق پیش از دستور مهندس رضا محمدیان در یکصد و هشتاد و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز مورخ 95/08/03

بسمه‌تعالی

ضمن عرض سلام و تسلیت ایام ماه محرم نکاتی چند را خدمت حضار محترم عرض می‌نمایم:

1- همایش بزرگ اربعین و حرکت خیل عظیم مشتاقان اباعبدالله الحسین (ع) از تمامی نقاط جهان به سمت کربلا در قالب کاروان‌های پیاده نمادی از تبلور مقاومت و قلب تپنده شیعیان جهان است.

شورا و شهرداری بنا بر احساس تکلیف برای برگزاری این همایش بزرگ ورود کرد و ستاد اربعین شکل گرفت و مقرر شد شهرداری فعالیت‌های خوبی را در این راستا انجام دهد.

در این زمینه شورا بودجه مناسبی به این موضوع اختصاص داد و با تقسیم وظایفی که با سپاه استان و مجموعه استانداری انجام شده است مسئولیت موکب احمد بن موسی (ع) در کربلا به سپاه و در مرز شلمچه به شهرداری شیراز واگذار شده است. بنابراین توجه و تسریع در ساخت موکب احمد بن موسی (ع) در مرز شلمچه که از مصوبات شورای اسلامی شهر شیراز می‌باشد، ضروری است در حالی که طی برگزاری نشست‌های اخیر، برخی دستگاه‌ها تنها به حضور در جلسه اکتفا کرده و  از انجام وظایف و حیطه اختیارات خود غفلت کرده‌اند و بیشتر بار احداث این موکب‌ها بر دوش خیرین، مجموعه شهرداری و سپاه قرار گرفته است. البته باید گفت که این خیرین هستند که بار اصلی این مسئولیت را به دوش می‌کشند تا جایی که اگر سپاه و شهرداری هم ورود نمی‌کردند خیرین خود پای کار بودند و به بهترین شکل اقدام می‌کردند.

لذا با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در این زمینه از نمایندگان دستگاه‌های مختلف تقاضا می‌کنم به شکل عملی‌تر و مسئولانه‌تر به این حوزه ورود داشته و همکاری جدی‌تری در زمینه اجرای این طرح داشته باشند و به هر چه بهتر برگزار شدن این مراسم کمک کنند.

2- سد تنگ سرخ یاسوج که قرار بود در آینده بخشی از آب مورد نیاز شیراز را تامین کند به دلیل درخت‌کاری‌های انجام شده در زمین‌های اطراف آن، هزینه تملک این زمین‌ها در حدود 30 تا 40 درصد افزایش یافته و همچنین به علت نبود اعتبار کافی برای تملک در بازبینی طرح سد، مخزن آن کوچک شده و دهانه سد محدودتر شده است و آنچه از این موضوع پیش‌بینی می‌شود این است که سهم آب استان فارس از این سد کاهش یابد و چه بسا که به طور کامل حذف گردد.

از آنجا که آب سد تنگ سرخ یاسوج از آب چشمه شش‌پیر که متعلق به استان فارس است، تامین می‌شود بنابراین اگر قرار باشد حق‌آبه‌ای به استان فارس و شهر شیراز تعلق نگیرد، باید با اندیشیدن راهکاری و به هر صورتی که امکان آن وجود داشته باشد مانند کانال‌گذاری و غیره آب فارس را در همین استان که بیش از هر استانی نیازمند آب است، نگاه داشت و حتی اگر می‌شود این آب را به سد درودزن برگرداند و مشکل کمبود آب سد درودزن را حل کرد.

در این راستا نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، منتخبین مردم در شورای اسلامی شهر شیراز، مسئولان سازمان آب و دیگر مسئولین باید با هم‌اندیشی و یکصدایی تدبیری برای گرفتن حق مسلم استان فارس بیندیشند و بر تامین امنیت آینده آب شرب مردم شیراز تاکید کرده و در صورت عدم تامین آب شیراز توسط سد تنگ سرخ یاسوج اجازه خروج آب از استان را ندهند.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: