شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

دوشنبه 25 مرداد 1395
0

نطق پیش از دستور مهندس رضا محمدیان در یکصد و هفتاد و سومین جلسه عادی شورای اسلامی شهر شیراز مورخ 95/05/25

بسمه تعالی

ضمن عرض تبریک میلاد امام رضا (ع) نکاتی چند را خدمت حضار محترم عرض می‌نمایم:

1- ابتدا بایستی از تلاش ورزشکاران عزیز کشور فارغ از هر نتیجه‌ای در مسابقات المپیک قدردانی نمود و برای مسابقات باقیمانده این عزیزان آرزوی توفیق بیتشر نمود. بدیهی است قلب ملت شریف ایران برای موفقیت این پهلوانان می‌تپد و به حضور این عزیزان افتخار می‌شود.

2- ایجاد هماهنگی و نزدیک کردن نظرات و طرح‌ها در مسائل اجرایی کلان‌شهرها بین دستگاه‌های اجرایی مختلف بسیار لازم و ضروری است و اگر قرار باشد در طرح‌های یک کلان‌شهر هر دستگاه به صورت مستقل و بدون همانگی طبق نظر خودش عمل کند عملاً نتیجه‌ای جز تلف کردن سرمایه و وقت مردم و بیت‌المال نخواهد داشت. به همین منظور شورای چهارم تمام تلاش خود را جهت ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌ها در موارد مختلف انجام داده است و ضرورت لزوم اجرای طرح مدیریت واحد شهری به منظور هماهنگی بیشتر بسیار محسوس است. در همین راستا در مورد لزوم طراحی و اجرای پروژه‌های عمرانی لازم جهت تسهیل عبور و مرور در محدوده بافت تاریخی و دسترسی به حرم مطهر شاهچراغ (ع) با توجه به نیاز و تقاضای شهروندان و تاکیدات مکرر نماینده محترم ولی فقیه در استان و تولیت معزز آستان احمدی و محمدی علیهم‌السلام و استاندار محترم لزوم همفکری بین دستگاه‌های مختلف و رسیدن به طرح مشترک با در نظر گرفتن صرفه و صلاح و مسائل فنی و در صورت امکان استفاده از سیستم‌های حمل و نقل هوایی، ریلی و برقی در شهر شیراز سومین حرم اهل بیت علیهم‌السلام و همکاری کامل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری چه در مراحل طراحی و چه در مراحل اجرایی بسیار ضروری است لذا از استاندار محترم تقاضا مینمایم دستورات صریح در این زمینه به دستگاه‌های مربوطه جهت همکاری کامل با مجموعه شهرداری تحت نظارت شورای اسلامی شهر را مبذول فرمایند تا ان‌شاءاله بتوان با جمع‌بندی مطالعات مختلف انجام شده توسط مشاوران و دستگاه‌ها برنامه‌های اجرایی مربوطه را تدوین نمود و آنها را به مرحله اجرا در آورد. در این بین مشاوران و دستگاه‌های مختلف بدون توجه به غوغاسالاری و جوسازی و قهرمان‌سازی افراد بهانه‌جو می‌بایست تمام تلاش خود را برای رسیدن به طرح مشترک انجام داده و به اجرای آن پایبند باشند.

3- تجمعات مردم شریف شهر شیراز در مناسبت‌های مذهبی و فرهنگی که به صورت منظم و برنامه‌دار در مساجد، هیئات، حسینیه‌ها و سالن‌های اجتماعات روباز و روبسته شهر و حتی در برخی معابر شکل می‌گیرد لزوم توجه بیشتر مسئولین و شورا و شهرداری برای توجه و به‌سازی و گسترش این گونه فضاها جهت تقویت زیرساخت‌های لازم فرهنگی شهر را تشدید می‌نماید. بدیهی است مردم شریف در صورت حمایت بیشتر، خود بهترین گردانندگان فرهنگی شهر هستند که بایستی برنامه‌ریزی‌های لازم توسط شورای فرهنگی استان و دستگاه‌های مربوطه و همچنین شورا و شهرداری شیراز صورت پذیرد.

4- از شهردار محترم تقاضا می‌کنم روال اداری و زمان مورد نیاز صدور یک مجوز پروانه ساختمانی، استعلام و غیره در مناطق شهرداری را خصوصاً با توجه به اعمال سیستم برون‌سپاری توسط بازرسین نخبه و دارای ابتکار بررسی و اصلاحات لازم جهت رفع اشکالات و تسریع در رسیدگی به امور مردم انجام گردد تا ان‌شاءاله رضایتمندی بیشتر مردم شریف شهر جلب گردد.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: