شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

دوشنبه 06 اردیبهشت 1395
0

نطق پیش از دستور مهندس رضا محمدیان در یکصد و پنجاه و سومین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز مورخ 95/02/06

بسمه تعالی

ضمن عرض سلام و تبریک اعیاد ماه مبارک رجب و عرض تسلیت سالگرد شهادت حضرت احمد بن موسی (ع) خدمت حضار محترم مطالبی را عرض می‌کنم:

1- امروز سالروز شهادت حضرت احمد بن موسی (ع) است اما متاسفانه در سطح شهر هیچ تبلیغ یا اثری در این مورد دیده نمی‌شود و صرفاً پیرامون حرم مطهر توسط واحد تبلیغات حرم، تبلیغاتی به چشم می‌خورد. سئوال من از مسئولین  فرهنگی  و  اجتماعی  شهری و استانی این است آیا نام سومین حرم اهل بیت علیهم السلام به واسطه وجود این حرم مطهر در شهر نیست؟ آیا نمی‌شود بخشی از وضعیت نابسامان اقتصادی و بیکاری شهر را با توجه بیشتر به جایگاه گردشگری مذهبی و استفاده از فرصت‌های مثل چنین روزی تدبیر و مدیریت کرد؟ آیا در شهر قم مراسم سالگرد وفات حضرت معصومه (س) این چنین محدود برگزار می‌شود؟ در نهایت از شهردار محترم تقاضا دارم دستور دهند بعد از چند سال نابسامانی و بلاتکلیفی هر چه سریع‌تر ابتدا با تشکیل کمیته‌ای فنی بین تولیت محترم حرم، شورا، شهرداری، مسکن و شهرسازی و میراث فرهنگی و  مشخص نمودن شرح خدمات و نیازهای لازم، مشاوری مجرب جهت برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت و درازمدت به منظور تسهیل عبور و مرور و بازگشایی معابر منتهی به حرم اقدام گردد تا مردم و زوار محترم به خصوص در ایام خاص امکان زیارت این حرم مطهر را داشته باشند.

2- شهردار محترم و اعضای محترم شورای شهر شیراز؛ سه سال است از عمر شورای چهارم می‌گذرد و از ابتدای کار همه بر حل مشکل و بلاتکلیفی باغات قصرالدشت و ارائه طرح جدید با در نظر گرفتن منافع مالکان و رویکرد حفظ حداکثری باغات را شعار داده‌ایم و متاسفانه شاهد از بین رفتن و تفکیک روزانه باغات هستیم. لذا از شهردار محترم مجدداً تقاضا می‌کنم با تاکید بر اهمیت موضوع و دادن مهلت به مشاور مربوطه دستورات لازم جهت به سرانجام رسیدن این امر در سال جاری را صادر کنند تا انشاءاله روزنه امیدی هم برای مردم شهر به جهت حفظ این فضای سبز مطلوب و هم برای مالکان محترم باغات قصرالدشت برای برون‌رفت از بن‌بست اقتصادی مربوطه ایجاد گردد.

3- قطعاً تحقق بودجه سال جاری شهرداری و همچنین اتمام پروژه‌های عمرانی سطح شهر که در برنامه سال 95 پیش‌بینی شده برنامه‌ریزی و پیگیری مداوم از ابتدای سال را می‌طلبد و قطعاً تمام مدیران محترم شهرداری می‌بایستی با در نظر گرفتن اصل صرفه‌جویی و اقتصاد مقاومتی از همین ابتدا نسبت به پیگیری و اجرای موضوعات مندرج در بودجه فعال باشند تا ان‌شاءاله همچون سنوات گذشته تحقق برنامه‌ها و اجرای پروژه‌های عمرانی سال جاری نیز با موفقیت به پایان برسد.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: