شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

دوشنبه 17 اسفند 1394
0

نطق پیش از دستور مهندس محمدیان در یکصد و چهل و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز مورخ 94/12/17

بسمه تعالی

نمایندگان منتخب در چند ماه باقیمانده تا حضور خود در مجلس اقدامات لازم جهت تشکیل مجمع نمایندگانی قوی و متحد در استان که آرزوی چند ساله مردم فارس شده است، انجام دهند.

ضمن عرض تسلیت ایام فاطمیه نکاتی چند را عرض می‌نمایم:

1- ضمن عرض تبریک به نمایندگان منتخب شهر شیراز و استان فارس و آرزوی موفقیت در دوران خدمت برای ایشان به نظر می‌رسد اگر نمایندگان منتخب در چند ماه باقیمانده تا حضور خود در مجلس اقداماتی جهت هماهنگی و اتحاد بین خود و تشکیل مجمع نمایندگان استانیِ قوی بدون اختلافات جناحی سیاسی و طایفه‌ای که آرزوی چند ساله مردم شیراز و فارس شده است انجام دهند بسیار نیکو خواهد بود. قطعاً همدلی و اتحاد بدون خدشه و در صورت نیاز گذشت بین نمایندگان محترم هم موجب ارتقای سطح مدیریتی استان خواهد شد و هم در راستای اختصاص بودجه مناسب و پرداخت سهم نفت مردم فارس توسط دولت و فعالیت بیشتر پروژه‌های عمرانی و رفع محرومیت از نقاط مختلف شهر شیراز و استان فارس موثر خواهد بود. قطعاً تمام شهروندان محترم نه فقط از اتحاد نمایندگان خود در راستای منافعشان خوشحال خواهند شد بلکه این امر می‌تواند به نوعی فرهنگ سازی در بین اقشار مختلف دولتی و مردمی تبدیل شود.

2- می‌بایستی از تلاش شهرداری شیراز در راستای آماده‌سازی شهر برای استقبال از میهمانان نوروزی تشکر کرد و حتماً سایر دستگاه‌های محترم مرتبط نیز باید تدارکات و همکاری لازم را در این زمینه با شهرداری شیراز انجام دهند تا ان‌شاءاله مسافران محترم نوروز بهترین خاطره را از سفر خود داشته باشند و هر یک به مبلغی برای شهر شیراز تبدیل گردند.

3- شهردار محترم شیراز؛ همانگونه که قبلاً نیز عرض کردم به نظر می‌رسد با توجه به شرایط اقتصادی و رکود در ساخت و ساز، تشکیل اتاق فکری جهت بالا بردن توان نقدینگی موجودی شهرداری و کم کردن بروکراسی‌های اداری حتی در قسمت اجرا و انجام کارهای عمرانی بدون استفاده از نقدینگی، مشابه طرح اختصاص اوراق بستانکاری برای تملک و همچنین جذب سرمایه‌گذاران فرهنگی اجتماعی و ورزشی و گردشگری و حرکت به سوی ایجاد درآمد پایدار و دیگر موارد ضروری است و  قطعاً در اتاق فکر مذکور باید از نخبگان اقتصادی و مدیران بخش خصوصی برای انتقال تجربه استفاده گردد تا ان‌شاءاله بتوان با افزایش راندمان اجرایی یا نقدینگی و بودجه کمتر کارهای بزرگتری برای شهر زیبای شیراز انجام داد.

در نهایت پیشاپیش ضمن تبریک فرا رسیدن سال جدید برای تمام حضار گرامی و شهروندان عزیز شهر شیراز آرزوی آغاز سالی خوش و با برکت در سایه توجهات حق تعالی را دارم.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: