شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

دوشنبه 03 اسفند 1394
0

نطق پیش از دستور مهندس رضا محمدیان در یکصد و چهل و سومین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز مورخ 94/12/04

بسمه تعالی

ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری دردانه دل حضرت رسول (ص)، حضرت فاطمه الزهرا (س) نکاتی چند را متذکر می‌شوم:

1- قطعاً مردم شریف کشور با حضور پرشور خود در روز جمعه هفت اسفند پای صندوق‌های رأی بار دیگر مشت محکمی بر دهان بدخواهان و دشمنان نظام خواهند زد.

اما مردم شریف ایران و به خصوص شهروندان گرامی شهر شیراز از نمایندگان منتخب خود در دور آینده انتظاراتی هم خواهند داشت و آن اینکه در سایه همدلی و همزبانی و اتحاد خود با نمایندگان استان و به دور از هیاهوهای سیاسی و جناحی و شخصی به دنبال رفع مشکلات عدیده شهر شیراز و استان فارس بوده و با پیگیری استقرار مدیران مجرب و اختصاص اعتبارات مناسب و جذب سرمایه‌گذاران در عرصه‌های مختلف زمینه‌های عقب‌ماندگی استان و شهر شیراز مرتفع گردد. قابل ذکر است علی‌رغم اینکه متاسفانه برخی از کاندیداهای محترم با تخریب اموال عمومی و حتی فضای سبز شهری نسبت به انجام تبلیغات بسیار گسترده اقدام نموده‌اند که به طور قطع در اذهان عمومی مردم تاثیر منفی خواهد داشت و حتی بعضی دیگر با تخریب شخصیت جناحی و شخصی دیگر کاندیداها در فکر ایجاد محبوبیت برای خود هستند اما مردم قطعاً با رشد بینش و آگاهی خود افراد صالح و برتر و اخلاق‌مدار را انتخاب خواهند نمود چرا که یکی از بحران‌های واقعی جامعه امروز ما بحران اخلاقی است و بعد بحران اقتصادی و تحریم و غیره.

2- جناب آقای شهردار آقای مهندس پاک‌فطرت و مدیران محترم شهرداری در دو سال گذشته چندین بار در جلسات مختلف به عنوان نماینده مردم شریف شیراز لزوم تکریم ارباب رجوع و اثر مستقیم آن در جذب سرمایه‌گذار و حتی محقق شدن بودجه و داشتن شهری بهتر برای زندگی را تذکر داده‌ام؛ چرا برخی مدیران درب اتاق‌ها را به روی مردم بسته‌اند و یا با روی تلخ مردم را ملاقات می‌کنند. بر فرض کسی مازاد از حق خود را مطالبه می‌کند آیا نمی‌شود با او هم با اخلاق خوب برخورد کرد و ضمن تذکر به او در مورد حقوق مربوطه از عدم انجام زیاده‌خواهی احتمالی عذرخواهی کرد؟

جناب آقای شهردار در جلسه‌ای خدمت شما عرض کردم به برخی مدیران و کارشناسان محترم باید تذکر داد که در دوران رکود بازار ساخت و ساز باید در تسهیل کار اداری مردم و سرعت در روند اجرایی پرونده و عدم بهانه‌گیری‌های بعضاً بی‌مورد و حتی در برخی موارد کارشکنی‌ها و عدم اتلاف وقت مردم کوشا باشند تا ا‌ن‌شاءاله با تکریم بهتر مراجعین به شهرداری و کسب درآمد، شاهد تحقق بودجه حتی بیش از سقف مصوب باشیم.

 جناب آقای شهردار بنده قویاً معتقدم در صورت اصلاح روش و در صورت لازم و بنا به تشخیص جنابعالی انجام تغییر و تحولات خصوصاً در مدیران میانی شهرداری نه فقط در سال جاری امکان تحقق بودجه و جذب سرمایه‌گذاران بیشتر در پروژه‌های سرمایه‌گذاری را به دنبال دارد بلکه شورا می‌توانست برای سال آینده نیز با قوت قلب بیشتری نسبت به افزایش سقف بودجه اتخاذ تصمیم نماید. جناب آقای شهردار مجدداً تاکید می‌کنم علی‌رغم زحمات جنابعالی و بسیاری از مدیران و پرسنل خدوم شهرداری خصوصاً در حوزه‌های مختلف عمرانی خدمات شهری و فرهنگی و غیره متاسفانه عدم تکریم ارباب رجوع توسط افرادی اندک در قسمت‌هایی مهم از بدنه شهرداری منجر به نارضایتی مردم خواهد گردید. بنابراین لازم است با انجام تذکرات و دیگر تصمیمات مقتضی تدابیر لازم را اتخاذ فرمایید تا ان‌شاءاله حداقل در سال آینده شورا و مردم شریف شهر شیراز شاهد تحقق کامل بودجه مصوب و با رسیدن به اهداف برنامه‌های مربوطه، داشتن شهری بهتر برای زندگی باشند.

ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: