شبکه های اجتماعی
خبرنامه
پست الکترونیک
تلفن همراه

چهار شنبه 10 مهر 1392
0

دیدار آیت اله العظمی مکارم شیرازی با مسئولان استان فارس

همزمان با تشریف فرمایی مرجع عالیقدر جهان تشیع حضرت آیت اله العظمی مکارم شیرازی به شهر شیراز، روز پنج ‌شنبه چهارم مهرماه در محل حسینیه ایمانیه شیراز دیداری با حضور ایشان و جمعی از مسئولان استان فارس برگزار گردید.

آیت الله ایمانی و رئیس شورای فرهنگ عمومی فارس از جمله  افرادی بودند که به ایراد سخن پرداختند.

در این دیدار آیت‌الله‌العظمی ناصر مکارم شیرازی در جمع مسئولان استان فارس  به مسائل گوناکونی پرداختند. از جمله: موضوع بانکداری اسلامی در نظام جمهوری اسلامی، معضلات رباخواری، برکات انفاق مخلصانه در راه خدا، ضرورت رفع آسیب های اجتماعی در جامعه، توجه به مسائل فرهنگی و ...

آیت‌الله‌‌العظمی مکارم شیرازی در ادامه با تصریح اینکه از شیراز و خطه فارس بزرگان بسیار زیادی در تمام رشته‌های علوم برخاسته‌اند، بر ضرورت ادامه صبغه علمی این دیار تأکید کردند.  ایشان خمیرمایه این صبغه علمی را داشتن استعداد الهی دانستند و افزودند:‌ بحمدالله منطقه فارس استعدادخیز و سرزمین پرورش استعدادهاست و امیدواریم در آینده نیز این طریق ادامه یابد.

آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر ضرورت وجود اخلاص در اعمال تصریح کردند:‌ اگر اخلاص در عمل در جوامع اسلامی حل شود بقیه مسائل نیز حل خواهد شد و این بدان معناست که همگان برای خدا کار کرده و در راه او مخلصانه قدم بردارند.

هم چنین ایشان اظهار کردند:‌ اگر تمام مردم اعم از مسئولان، رجال سیاسی، کارمندان دولت، نمایندگان مجلس، فروشندگان و... در امور خود اخلاص داشته باشند بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد.

مهندس رضا محمدیان عضو چهارمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این مراسم حضور داشتند و از رهنمود های حضرت آیت اله العظمی مکارم شیرازی بهره مند گردیدند


ارسال نظر
نام شما:
 
پست الکترونیک:
وب سایت:
متن:

.
کد امنیتی را وارد کنید: